...:::B@LY@ S@T@RK€N-2:::...

• Konbuyu başlatan kuyucakli_26
  • Başlangıç tarihi
: ...:::B@LY@ S@T@RK€N-2:::...

akgul link=topic=2752.msg27069#msg27069 date=1208265598' Alıntı:
güzel resimler uğur cok yüklemişiniz balyayı cok tehlikeli bişe bence
biz üç tonluk tek dingil romorka 7 kat atıyoz düşün artık her kat 12 tane alıyor,rekorumuz 85di bizim,çok zor bir iş.Balt,yaya adam bulamıyoruz köyden,kimse gelmiyor.
Güzel resimler,eline sağlık

ÇağRı link=topic=2752.msg27130#msg27130 date=1208278504' Alıntı:
biz üç tonluk tek dingil romorka 7 kat atıyoz düşün artık her kat 12 tane alıyor,rekorumuz 85di bizim,çok zor bir iş.Balt,yaya adam bulamıyoruz köyden,kimse gelmiyor.
Güzel resimler,eline sağlık

sen beni çağır ben gelirim balya yüklemeye biz 2 sene birine 500 er balya çekmiştik geçen sende 2 kamyondan 700-800 balya indirmiştik

güzel resimler uğur
siz balyayı römorka yükleyiptemi kamyona aktarıyorsunuz bizim burda kamyon tarlada geziyor

[glow=red,2,300]Yok Salih...Amcamların garajının çatısına takıldığı için önce kasa boyu kamyona sonra römorkla taşıyoruz ve kamyona aktarıyoruz...Tarlada ise direk kamyona 200 tane sarıp getiriyoruz..100 tanede römorke günde 2 sefer yapıp 2.5 güde bitiririz...[/glow]

td 75 d kimin uğur bizdede war aynısı süper traktör ama parçası biraz pahalı awrupa olduğu için balyaları kaça werdiniz burda 6 ytl

POYRAZLI SALİH link=topic=2752.msg27485#msg27485 date=1208425003' Alıntı:
sen beni çağır ben gelirim balya yüklemeye biz 2 sene birine 500 er balya çekmiştik geçen sende 2 kamyondan 700-800 balya indirmiştik

güzel resimler uğur
siz balyayı römorka yükleyiptemi kamyona aktarıyorsunuz bizim burda kamyon tarlada geziyor
Valla iyi olur salih,bizim orda millet canının kıymetini biliyo,bi biz enayi:D
Biz istiflemede usta olduk artık,bende istiflemeye geliyim sen çağır:D

Ynt: ...:::B@LY@ S@T@RK€N-2:::...

çağrı asıl enayi o çalışmayanlar siz en akıllısını yapıyonuz artık günümüzde toprak verimi eskisi kadar iyi deil çok çalışan kazanıyo bu devirde şimdi yorulursun belki ama emeğinin karşılığını almaya başlayınca daha çok çalışmak isteceksin

mrram link=topic=2752.msg34869#msg34869 date=1210753579' Alıntı:
çağrı asıl enayi o çalışmayanlar siz en akıllısını yapıyonuz artık günümüzde toprak verimi eskisi kadar iyi deil çok çalışan kazanıyo bu devirde şimdi yorulursun belki ama emeğinin karşılığını almaya başlayınca daha çok çalışmak isteceksin
Öyle tabi,biz çalışmaktan şikayetçi değiliz,yeter ki iş olsun...

ynkgl link=topic=2752.msg37421#msg37421 date=1211398735' Alıntı:
:d bizde bizim köyde yazın arkadaşlarla toplanıp bizim balyaları yüklüyoruz bizim rekorumuz 110 du ama 110 tanede römork u dewirdik çok kötü oldu; ama 100 tane garanti yüklüyoruz...
Aslında çift dingilli romorkta kolay oluyo.Biz eskiden sal yapıyoduk,200 tane alıyodu.Şimdi o romorku boru romorku yaptık,o daha çok lazım oldu.Tek dingilli oldu mu büyük olacak.5 tonlukla çekiyoruz biz,iyice yükselince zorlaşıyo ama bağladı mı taş gibi oluyo...

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=2752.msg37436#msg37436 date=1211399407' Alıntı:
Bizim en fazla 75 olur, zorlamaya hiç gerek yok sonra yolda yavaş yavaş gitmek zorunda kalıyoruz. Takıyoz 3 römork, birde damperli kepçe, çakıyoz her arabaya 75 civarı balye basa basa gidiyoruz. Bağlamakla da uğraşmıyoruz.
Siz kepçeyle mi yüklüyosunuz?Bize gerek yok yükleyiverin diyolar 2000 balyayı :D ;D
Tek romork olunca ne kadar olursa iyi diye düşünüyo insan.Biz tek dingilli 3 tonluk romorka 80 attık en fazla.Ama görecen acayip oldu.Ara sıra 5 tonlukla çekiyoruz tabi o daha farklı oluyo.Bu siteyi o zaman bilseydim kesin foto çekerdim bolca...İnş. bu sene...
Geçen sene evin epey bi uzağından balya çekmek zorunda kaldık sap yoktu 10 km falan vardı arada.Biz artık balyayı yüklüyoz.Bağlayıp bir daha hiç arkaya bakmadan gidiyoruz.El gazı tam çekili.Taa ki köyün girişine kadar.Köyden çıkıyoruz tekrar çiftliğe kadar...

ÇağRı link=topic=2752.msg37440#msg37440 date=1211399591' Alıntı:
Siz kepçeyle mi yüklüyosunuz?Bize gerek yok yükleyiverin diyolar 2000 balyayı :D ;D
Tek romork olunca ne kadar olursa iyi diye düşünüyo insan.Biz tek dingilli 3 tonluk romorka 80 attık en fazla.Ama görecen acayip oldu.Ara sıra 5 tonlukla çekiyoruz tabi o daha farklı oluyo.Bu siteyi o zaman bilseydim kesin foto çekerdim bolca...İnş. bu sene...
Geçen sene evin epey bi uzağından balya çekmek zorunda kaldık sap yoktu 10 km falan vardı arada.Biz artık balyayı yüklüyoz.Bağlayıp bir daha hiç arkaya bakmadan gidiyoruz.El gazı tam çekili.Taa ki köyün girişine kadar.Köyden çıkıyoruz tekrar çiftliğe kadar...

Bizde adam sıkıntısı var, 2 kişi oluyoruz çoğu zaman. Bir kişi motorda diğeri kepçenin ağzına balyayı veriyor. Kepçe 7 tane balya alıyor bizim, geniş ağız takılıyor tabi. Eğer bir kişi daha olursa oda arabada düzeltir, eğer yoksa kepçeden döküyorum arabaya, biraz birikince arabada düzeltiyoruz. Böyle olunca günde 1000 balya da çeksen yorulmuyor insan, diğer türlü bir noktadan sonra insanı kesiyor, ne kadarda alışık olsan toyluk oluyor tabi, ikinci güne enerji kalmıyor yoksa. :) İşte insan böyle alışınca bir tek yıkması zor geliyor, özellikle kapalı alana yıkmak ölüm ya, açık olsa 10 dakkada iner hepsi.