Bakanı rakamlar ile yanıltıyorlar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan’ı Veteriner Hekim Sayın Mehdi Eker ' ’Türkiye ' de kaba yem üretimi 25 milyon tondu, şu an 30 milyon ton’’ diyor.

Sayın Bakan’ın burada kastettiği kalitesiz kaba yem ise bunda övünülecek bir şey yoktur. Kalitesiz kaba yem üretmek için bakanlığın herhangi bir gayret göstermesine gerek kalmıyor. Çünkü kalitesiz kaba yem buğday, tahıl anızlarından çiftçimiz elde etmektedir. Ülke ihtiyacına fazla geldiğinden kağıt sanayinde karton üretiminde girdi olarak toplanmaktadır.

Şayet sayın Bakan’ın kaba yem den kastı kaliteli kaba yem üretimi ise ne 25 milyon ton oldu, ne de olmayan 25 milyon tondan 30 milyon tona yükseldi. Sayın bakana bürokratları ya yanlış bilgi veriyor ya da bürokratların sayın bakanın eline verdikleri kağıttan rakamları yanlış telaffuz ediyor olmalı.

Türkiye’nin mevcut hayvan potansiyeli itibari ile kaliteli kaba yem ihtiyacı 34-35 milyon tondur. Sayın Bakan’ın açıklamasına göre ülkedeki kaliteli kaba yem açığının kapatılmasına 5 milyon ton kalmış demektir ki bu imkansızdır.

İmkansızlığın sebebi fabrika yem üretiminin yıllık 12 milyon ton oluşudur.

Bakanlık bürokratları kaliteli kaba yem yapılan ürünler olan; silaj mısır, yonca, çayır ve mera bitkileri desteklemelerinde ayrı ayrı kaç dekara (hektara) destek verildiğine bir baksalar ülkemizde kaliteli kaba yem üretim miktarı ortaya çıkacaktır.

Sayın Bakan Veteriner Hekim Mehdi Eker beyefendiyi yanıltan bürokratların 30 milyon ton kaba yemin (kaliteli) ekilen ürün desen alan miktarlarını, bölge bölge, il il lütfen kamuoyu ile paylaşmalıdır. Bizde her bölge veya İlin verim miktarına göre toplam kaliteli yem üretim miktarını hesaplayalım.

Türkiye’nin 25 milyon ton bile kaliteli kaba yem üretimi yoktur!
 

Ynt: Bakanı rakamlar ile yanıltıyorlar

Bakmak la görmek ayrı şeyler.Bizde de bakanlık çok olduğu için.... :) Gören yok malesef...
 

Ynt: Bakanı rakamlar ile yanıltıyorlar

Bu abartma hastalığı maalesef sadece Tarım Bakanlığı ' nda değil diğer bazı kurumlarda da var. Olmayan şeyleri varmış gibi göstermek de genel bir iktidar hastalığı zaten. Sadece mevcut hükümete ait bir sorun değil.
 


Ynt: Bakanı rakamlar ile yanıltıyorlar

demir45 link=topic=50840.msg510741#msg510741 date=1326458439' Alıntı:
Bakmak la görmek ayrı şeyler.Bizde de bakanlık çok olduğu için.... :) Gören yok malesef...
aynn ya bu adamlar aynştayn hayali ihracat yapıyorlar :D
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt