Balkabağı Yetiştirmek İçin Bilgi İhtiyacı..

Merhaba arkadaşlar,
2000 metrekarelik bir alanda, 2019 baharında, Balkabağı yetiştirmek istiyorum.
Arıcan 97 çeşit ekimi yapacağım.
Destek istediğim konular aşağıdadır.

1. Ekimde Sıra Arası ve Sıra Üzeri mesafeyi kaç metre olarak yapmalıyım.
2. Tüm tarlaya hayvan gübresi atmak yerine ocaklara 2'şer avuç Ekoflora fermente
hayvan gübresi atsam yeterli olur mu?
3. Her kökte 3 meyve oluştuktan sonra meyveden sonraki Dal Sürgünlerini kesmeli miyim?

Alaka gösterecek herkese şimdiden teşekkürler..

Merhaba arkadaşlar,
2000 metrekarelik bir alanda, 2019 baharında, Balkabağı yetiştirmek istiyorum.
Arıcan 97 çeşit ekimi yapacağım.
Destek istediğim konular aşağıdadır.

1. Ekimde Sıra Arası ve Sıra Üzeri mesafeyi kaç metre olarak yapmalıyım.
2. Tüm tarlaya hayvan gübresi atmak yerine ocaklara 2'şer avuç Ekoflora fermente
hayvan gübresi atsam yeterli olur mu?
3. Her kökte 3 meyve oluştuktan sonra meyveden sonraki Dal Sürgünlerini kesmeli miyim?

Alaka gösterecek herkese şimdiden teşekkürler..
Ben 8 yıldır bal kabağı yetiştiriyorum.3x3 mt ye ekim yapıyorum dekara 30 kg 15.15.15. Ve 10 kg şeker gübresini ekmeden önce serpme olarak veriyorum.sulamayı damlamadan yapıyorum.dekara 20 kg da damlamadan üre veriyorum.Haziran'ın 25 inde sulamaya başlıyorum her hafta sulama yapıyorum.5 ağustostada sulamayı bitiriyorum.dekara ortalama 2 ton 1.sınıf kabak alıyorum.500 kg da çıkma dediğimiz 2.sınıf kabak alıyorum.ortalama 45 krş tan satıyoruz.hayvan gübresi verceksen tarlayı sürmeden önce hayvan gübresini tarlanın heryerine düzgün ve eşit bir şekilde dağıt ve öyle sür.çapalama işlemini 9 lu kazayağı ile arasını çekiyorum diplerinide çapalama yaptırıyorum ot durumuna göre 1 veya 2 kere.eylülün 25.indede saplarını kesiyoruz.ekimin 10 dada topluyoruz.damlamayı 1.5 mt ara ile seriyoruz.damlamayı tek yıllık alıyoruz bidaha toplamıyoz çöpe gidiyo.kabakta bana göre tek sıkıntı pazarlama.

Ustam bence iyi bir karar vermişsin kabak bir çok sebzeye göre yetiştirmesi kolay ürünü bol ve pazarını bulabilirsen çok para kazandıran bir sebze eğer kabakların on ton üzerinde olursa tüccar gelir alırım zaten senden