Bana Aşk'ı Tarif Edebilirmisiniz...

Ynt: Bana Aşk'ı Tarif Edebilirmisiniz...

@*/-TmS_HsT-/*@ link=topic=24966.msg204955#msg204955 date=1250426892' Alıntı:
[size=12pt]Bir İnsanın aşık olabilmesi için Kalbinde bir zerre dahi Aşk olması gerekmez mi?[/size]
aşk şöyLe basLar ßi kişiyi gorursun cok etkılenırsın sonra bu etkılenme cogalır hoşlanma olur daha sonra ıyıce baglanırsın bu kıza aRtık onu deLi gıbı sevıyosundur ve Resmen asıksındır.aşk her zaman onu yanında ıstemek her zaman kokusunu tenını ozlemektır.ask o yokken kendını eksık hıssetmektır....

bence aşkı sadece şuanda biizm yaptığımız gibi bi kıza aşık olmak değildr ;) yani Aşk ; bir kişinin mesela 'Allah'a aşkıdır ona şükredip onu içinde öyle bi şekilde tutukusudur.. vatana aşıktır vatanın bir avuç toprağına canını vermesi ona namusu kadar sahip çıkması... ona tutkusu , ona korkusu , ona sevgisi , ona inançıdır bence...

kRnbL_59 link=topic=24966.msg204959#msg204959 date=1250428195' Alıntı:
aşk şöyLe basLar ßi kişiyi gorursun cok etkılenırsın sonra bu etkılenme cogalır hoşlanma olur daha sonra ıyıce baglanırsın bu kıza aRtık onu deLi gıbı sevıyosundur ve Resmen asıksındır.aşk her zaman onu yanında ıstemek her zaman kokusunu tenını ozlemektır.ask o yokken kendını eksık hıssetmektır....
bence bu aşk değilidir çünkü herkes bi gün bi kişiyi unutur..

Bir İnsan ' ın Aşk ' ı tarif edebilmesi için kalbinde küçükte olsa bir Aşk bulunması gerekir. Bir insan dünyaya Aşık gözüyle bakmalıdır. Aşık gözüyle bakan insan dünyanın gerçek yüzünü görecektir. Aşk iki insanın (Erkek=Kadın) olayından ibaret değildir. Aşk ' ı şu şekilde Sıralayabiliriz: Yaradana duyulan Aşk, Peygamber Efendimiz (s.a.v) duyulan Aşk, Ehlibeyt ' e duyulan Aşk ve Dünya Malı ' na duyulan Aşk ' tır.

aşık olmak demek yaşamamaktır, yemeden içmeden kesilmek nefes alamamaktır, gözlerini kapattığında onu görmektir, karşındayken konuşamamak titremek kalbinin hızlı hızlı atmasıdır.aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk aşk varlığı bir dert yokluğu bir derttir...

Eğer aşk mutlu olmaksa, Aşk mekaniktir..Aşk otomobildir..Aşk dört zamanlı motordur...Hepsinden güzelide Aşk Traktördür..

motorlu her araç tutkudur benim için :)