Başak 2075 Plus 4lü Pulluk ile İkileme

Kolay gelsin, bereketli olsun.
Geçtiğimiz Cumartesi günü yonca ekeceğimiz tarlalara 9 bacak kaz ayağı çektik, tarlalar Kasım'da kuru sürüm yapılmıştı, tam tavında işlem yaptık.
Traktörü 1800 devir bir düşük vitesle kullanması iyi olurdu, yakıt ekonomisi sağlar.
Abi bende yonca ekicem iklimimiz aynı sayilir bende aralikta kuru surdum şimdi cizelle karistirayim diyom sen nezaman ekmeyi düşünüyorsun

Çiftçinin pişmanlığı bitmezmiş. :)
Havaların durumuna bakar, romatizma ağrılarımı dinliyorum. :)
Çizelle karıştırdıktan sonra bir kaç gün havalanması gerekir, yağmur olmayan hafta tercih etmek lazım.
Genelde 20 Mart ve sonrasını tercih ediyoruz, don olaylarından da korumak gerekiyor. 5-10 Nisan gibi ekimde yapılabilir, yağış olmazsa bitmeye de bilir.Nisan sonuna kadar ekeriz.

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Çiftçinin pişmanlığı bitmezmiş. :)
Havaların durumuna bakar, romatizma ağrılarımı dinliyorum. :)
Çizelle karıştırdıktan sonra bir kaç gün havalanması gerekir, yağmur olmayan hafta tercih etmek lazım.
Genelde 20 Mart ve sonrasını tercih ediyoruz, don olaylarından da korumak gerekiyor. 5-10 Nisan gibi ekimde yapılabilir, yağış olmazsa bitmeye de bilir.Nisan sonuna kadar ekeriz.
Saģolasın abi mart 15 den sonra karpuz hazırlıgi başlıyor bizde 1 nisanda karpuz dikicem o arada yonca ekiminde yaparım hava durumuna gore 25 mart nisan ilk haftası düşün7yorum

Kolay gelsin, bereketli olsun.
Geçtiğimiz Cumartesi günü yonca ekeceğimiz tarlalara 9 bacak kaz ayağı çektik, tarlalar Kasım'da kuru sürüm yapılmıştı, tam tavında işlem yaptık.
Traktörü 1800 devir bir düşük vitesle kullanması iyi olurdu, yakıt ekonomisi sağlar.

teşekkür ederim size de kolay gelsin bereketiniz bol olsun, videodaki arkadaş biraz aceleci davranıyordu çünkü yerler çok çamur sabah don oluyor ve don çözülene kadar çalışabiliyor sadece