başak traktörde mercedes-benz motoru olduğu doğrumu?

Ynt: başak traktörde mercedes-benz motoru olduğu doğrumu. ??*-s

Başaklarda Mercedes motoru yok eski STEYR lerde Mercedes motoru varr alk-*s alk-*s alk-*s Yerli Başakta Mercedes motoru olur mu yaa : ' ( :D

Ynt: başak traktörde mercedes-benz motoru olduğu doğrumu. ??*-s

14eray14 link=topic=41136.msg367928#msg367928 date=1301306904' Alıntı:
Başaklarda Mercedes motoru yok eski STEYR lerde Mercedes motoru varr alk-*s alk-*s alk-*s Yerli Başakta Mercedes motoru olur mu yaa : ' ( :D
OLUR NİYE OLMASIN Kİ BEN MERCESES DİYE BLİYORUM AMA PERKİNSE DÖNECEKLERMİŞ DUYDUĞUM KADARIYLA.A

Ynt: başak traktörde mercedes-benz motoru olduğu doğrumu?

Steyr kullanmadım ama tamircilerden ve genelden duyduğuma göre steyrın motoru popüler traktörler arasında en kısa ömürlü olanı diye. almanlar uzun ömür ve sağlamlık üzerine üretim yaparlar.

yok mercedes motorun aynısı deil.mersedes teknolojisiyle üretimiş ama blogun üstünde çok küçük bi amblem ve mb yazısı var.

aksoylar link=topic=41136.msg404990#msg404990 date=1306011516' Alıntı:
yok mercedes motorun aynısı deil.mersedes teknolojisiyle üretimiş ama blogun üstünde çok küçük bi amblem ve mb yazısı var.

++++
Mercedes motoru değil..Blokta mercedes amblemi var doğru ama kapakta görmedim Mercedes logosu ne pistonda ne kollarda ne de krankta.Zaten TR de hepsi bire bir yapılıyor KONYA sanayisi sagolsun.
Kimi STEYR blogunda da ERKUNT damgası var aynı blogu ERKUNT ta dokmüş.Avrupas 77 model 768 bucuklu Mercedes logosu vardı blokta
TR deki blokları ERKUNT yapmış olabilir sonuçta döküm.

feuer_frei link=topic=41136.msg369210#msg369210 date=1301483214' Alıntı:
http://www.ms-motor-service.com/ximages/PDF_Kataloge/ko_steyr_web.pdf
bütün steyr motorları mercedes tir şanzımanları zf dir ... başakların bazıları hariç

Güzel kardeşim söyle kesin kez konuşmasan pdf dosyasının altında mercedes-benz yazdı diye bütün Steyr motorları Mercedes tir hemen demesen.O gönderdiğin pdf dosyası bütün motor parçaları yapan firmalarda var.
Broke x Stroke segman krank ölçülerini gösteren pdf katologu o gönderdiğin Konyada ki çoğu piston üreticisinin elinde var zaten kendi markaları ile hemde.
Steyr motor kodu WD 408.43 ve WD 411.45 (TR de olmayan model)
WD bir motor tipi modeli Bu motor modeli.Kesin Mercedes tir demek yanlış Teknolojisiyle üretilmiş olabilir Avusturya Almanyanın dibinde Alman teknolojisini kullanmamasını bekleyemezsiniz ZF şanzuman markasıdır Alman malıdır onuda kullanmış.Keşke dediğin gibi olsa Mercedes motoru STEYR kulağa ne hoş geliyor. Porsche teknolojisiylede heryerinde yazıyor Seat İBİZA 2 üretildi ama 1 gr hasiyet görmedi araba :)
Bizde Devrim arabasını yaparken İngiliz motorunda esinlenip İngiliz motor teknolojisini kullandık şimdi İngiliz mi motorumuz Alfa yada Rover mı atıyorum.Blogu kendimiz döktük piston kol ve krankı kendimiz yapmışız bu bizim ürettiğimiz ama İngiliz teknolojisinden esinlendiğimiz örnek aldıgımız bir motor. Anadoldaki motorları bilen var mı bilmiyorum normal TOFAŞ motoru gibi değildir zamanlamaları farklıdır.