beklenmedik haller

Ynt: beklenmedik haller

4 tekerli römork kullanıyorsan, o çeki kollarında her zaman delikli demir bulunduracaksın.o tonajdaki 4 tekerliyle zetor veya motor farketmez, durum aynı olur. çekiyi vursaydı rahat çıkartırdı.

Gassal link=topic=86957.msg1044399#msg1044399 date=1449870887' Alıntı:
4 tekerli römork kullanıyorsan, o çeki kollarında her zaman delikli demir bulunduracaksın.o tonajdaki 4 tekerliyle zetor veya motor farketmez, durum aynı olur. çekiyi vursaydı rahat çıkartırdı.
Sizin dediğiniz kastırma 4×2 traktörlerde işe yarar ama 4×4 ü kastıracaksınız neden aldınız derler ayrıca hidroligi kuvvetli traktörlerde oku zorlanmadan büker

• Beğen
Tepkiler: insertend

fatihcastle link=topic=86957.msg1044411#msg1044411 date=1449879206' Alıntı:
Sizin dediğiniz kastırma 4×2 traktörlerde işe yarar ama 4×4 ü kastıracaksınız neden aldınız derler ayrıca hidroligi kuvvetli traktörlerde oku zorlanmadan büker
+1

Dediğinizi yapıp kollarda delikli demiri taksa ne olur?

+ On tekerleklerdeki yükün önemli bir kısmı arka tekerleklere biner.
+ Remorkun okundan alınan yük arka tekerleklere biner.

- On tekerlekler deve dışı kalacağından traktör 4×2 konumuna düşer.

Sonuç remorkun çıkacağı varsa bu şekilde çıkmaz.

Ilk videoyu vaktiyle romork secimiyle ilgili bi konuda paylasmistim..

Once romork secimi yanlis derim.. sonra surucu hatasida var dediginiz gibi.. ama ayni acemilikle tandem olsa hic duymazdi..

Her romogun yeri ayri ama agir yukte tandem bambaska.. ha onun da dezavantaji yokmu var.. ama paylastigim tum videolarda yorumlarda dedim diyom.. keramet sadece zetorda degil romorkun da hakkini yememek lazim..

fatihcastle link=topic=86957.msg1044411#msg1044411 date=1449879206' Alıntı:
kardeş burada traktörün önü kalkacak kadar çekiyi vurursan tabi ki oku kırarsın. bilmem kaç tonluk traktör sonuçta. benim demek istediğim, traktörün kıçı yere basacak kadar çekiyi vurmak. görüldüğü üzere traktörün bu yükü çekmekte değil, yere tutunmakta problemi var. yere bassa çekecek zaten. maksat tandemli römork etkisi yaptırmak.