Besleme Grubu

Ayçiçeği (yağlık ) yetiştirip Ekim sonrası Gübreleme olarak Neler yapıyorsunuz ?
Image1556806889.995161.jpg

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Bir önceki yil ne ekmiştiniz ve o zaman tabana ne gübresi atmiştiniz acaba ,merak ettim.
Gübre kullanmadan,yaprak gübresi ile ürün nasil alinabilir?.
Tabana en az 25 kg gübre atiyorum ben
Geçen yil buğday ekilmisti. Bir yil ayçiçek bir yıl buğday ekiliyor. Verimi iyi olmayan sulama imkanı olmayan tarla olduğu için gübre atmiyoruz, verim olarak 220 250 arası değişiyor bu şekilde bu yıl nasıl olur allah bilir [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Geçen yil buğday ekilmisti. Bir yil ayçiçek bir yıl buğday ekiliyor. Verimi iyi olmayan sulama imkanı olmayan tarla olduğu için gübre atmiyoruz, verim olarak 220 250 arası değişiyor bu şekilde bu yıl nasıl olur allah bilir [emoji4]
Kardes nasil bir tarla bu ben 30 kilo taban gübreyle 250 kg zor verim aliyorum

Kardes nasil bir tarla bu ben 30 kilo taban gübreyle 250 kg zor verim aliyorum
Vala öyle kardeşim ama tarladan tarlaya değişiyor inanmazsin akrabanin tarlasıda aynı şekil gübresiz hatta ara capa bile yaptirmadilar sıfır gübre ile adamların tarlası 250 kg verdi biz yaprak gübresi uyguladık ara capa yaptık 220 vermişti 2 yıl önce tohumlarda aynıydı

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Vala öyle kardeşim ama tarladan tarlaya değişiyor inanmazsin akrabanin tarlasıda aynı şekil gübresiz hatta ara capa bile yaptirmadilar sıfır gübre ile adamların tarlası 250 kg verdi biz yaprak gübresi uyguladık ara capa yaptık 220 vermişti 2 yıl önce tohumlarda aynıydı
Düz yere zaten ayçiçek ekmiyoruz bayır yerlere ekeriz biz ayçiçeğini uygulamalarim 30 kilo 20. 20 + yılına göre marka değişir bir kere yaprak gübresi verim 250 kg civari ortalamam bu tabiki yagisa bagli

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Düz yere zaten ayçiçek ekmiyoruz bayır yerlere ekeriz biz ayçiçeğini uygulamalarim 30 kilo 20. 20 + yılına göre marka değişir bir kere yaprak gübresi verim 250 kg civari ortalamam bu tabiki yagisa bagli
Bizim burda osmaniye bölgesinde sulu yerlere 1. Ürün danelik mısır eker herkes ayçiçeği buğdayı genelde su imkanı olmayan tarlalara ekiyoruz mecburen, taban gübresi kullanıp yağış olursa verimde baya fark oluyor bu yıl yağışlar iyi gitti gübre atilsaydi iyi olurmuş

Değil gübresiz gübre ile yıkasak yine o verimleri almamız imkansız bayırda.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı