• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

buğdayda ot ilaçları

arkadaşlar bu gün buğday için ot ilacı almaya gittim. ilacı atma zamanı geldi fiyatlara şöyle baktım inanın geçen yılki fiyatların iki katı bazıları daha fazla çaresiz aldık. 1700 lirayı ödedik.31 martta oy istiyorlar.17 sensdir ülkeyi yangın yerine çevirdiler utanmadan oy istiyorlar bunlara 31 marrtta gereken cevap tarafımızdan verilmelidir.en çok ezilen çifçidir.

arkadaşlar bu gün buğday için ot ilacı almaya gittim. ilacı atma zamanı geldi fiyatlara şöyle baktım inanın geçen yılki fiyatların iki katı bazıları daha fazla çaresiz aldık. 1700 lirayı ödedik.31 martta oy istiyorlar.17 sensdir ülkeyi yangın yerine çevirdiler utanmadan oy istiyorlar bunlara 31 marrtta gereken cevap tarafımızdan verilmelidir.en çok ezilen çifçidir.
o iş geçti. bundan sonra geri dönüş yok isterse kimse oy vermesin... çok dedik de cebe dokununca akıl başa gelince bir işe yaramaz.

Köylülerimiz bu şekilde organize olamadığı , hakkını arayacak dernekleri , kuruluşları vs olmadığı sürece maalesef daha çok ezilir .
Maalesef hakkını arayan hakkını alıyor .
Bunun içinde güç lazım , organizasyon lazım . Bunların hiçbiri maalesef tarım kesiminde yok . Olanlarında çiftçiye hayri yok .
Memurların , işçilerin sendikaları , meslek kuruluşları ve dernekleri var . Yeri gelince çok güzel kamuoyu oluşturup , haklarını savunuyorlar .
Köylü kesimi tamamen siyasilerin inisiyatifine kalmış bir şekilde birşeyler veriyor veya vermiyor .
Acı ama gerçek bu ülkede ciftçilik ne oldurur nede öldürür . Bu maalesef kim gelirse gelsin aynı , tüm siyasi görüşler muhalifken başka , iktidarken başka konuşuyor ve icraat yapıyor . Köylü birlik , beraberlik içinde bahsettiğim organizeleri olamadığı sürece bu sorunlar maalesef devam edecek . Sadece sus payı zaman zaman ağzıniza bir parmak bal çalınır .

Üst Alt