• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Saman Yüklemenin Kolay Yolu: Ahtapot Kepçe. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ Toprak Burgusu İle Toprağı Delmek Çok Kolay. İzlemek için tıklayınız.

Buğdayda Pas ilacını kaç sefer atıyorsunuz?

Selamlar, buğdayda genelde makper ve input kullanıyoruz. Bir kez daha atılsa ne faydasını görürüm ?

İnputtaki conazole içeriği çok farkettiriyor atılmayan yerle 10-15 gün kadar yeşil kalmasını sağlayabiliyor atılmayan yerlere göre.

Bir kez daha atsak input değil de farklı ne önerirsiniz koruma amaçlı ? Daha az maliyetli bişey mi kullansam conazole içeriği olan? Operamax için çok olumlu yorumlar okuyorum ancak inputtaki conazole miktarının yarısı kadar içermiyor.

Fiyat olarak inputa göre daha ucuz mu ? Ne önerirsiniz ? Sizler nasıl uygulamalar yapıyorsunuz ve hangi sonuçları aldınız ?

Biz ilk defa gecen sene attik,onuda 1 sefer attik.Kok curuklugu ilacini ekmeden once tohumu ilaclayarak yapiyoruz.

Pas ilacı bazı sene bir defa bazı sene iki defa atıyoruz biz. Operemax kesinlikle çok iyi bir ilaç. Önemli olan pas hastalığına kaptırmadan koruyucu olarakn atmak ilacı.

Bizde pasa da faydası olan etken maddeli kökboğaz artı birkez de pas atıyoruz.Geçen sene 2.pas olarak priaxor kullandım hiç denildiği gibi yeşil kalmasında vs fark etmedi.genelde hesaplı ve 3 etken maddeli Bayer soligor kullanıyoruz.aşağıya çok güzel altın değerinde bir tablo ekledim.İlaç alırken etken maddelerine bakıp alırsınız.zaten kaliteli ilaçlar hep 4-5 yıldız alan etken maddelere sahip.

Peki sonra hastalık hiç görülmüyor mu orası da yağışlı geçer tohumdan ilaçlamak yeterli oluyor mu? Hangi ilaç ve nasıl bir uygulama?
Tohumu ayitlamaya goturduk,hem ayitlattik hemde sulu ilacla ilacladik.Sonra baska bi tarla cikti ekilecek,onunda tohumunu kendimiz sulu ilacla ilacladik.Zahireci ilaci az atmis o bugdaylar hep hasta oldu.Kendi ilacladigimiz tarla hicbisey yoktu.Ilacin adini tam bilmiyorum ama sulu ilacti.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt