Bugdaylara ot ilacı atmaya basladık

Maliyeti 5-7.5 tl olan Hammer 10 wp ilacını atıyoruz.Çıkmıs olan ufak otları ve cıkacak olanları engelleyen ucuz ve etkılı bir ilaç. Atmayan arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.1 kutusu 10 dekar atar.

Ynt: Bugdaylara ot ilacı atmaya basladık

Çiftçilerimizin arasında bilinen genel metod odur nisan ayı gibi ot ilacı atılır. Bizde o aylarda atıyoruz fakat bu suan attıgımız ilacı joker olarak düşünelim. çıkacak olan otları öldürecek dolayısıyla bugdayımız daha verimli bir şekılde gelişecek. Maliyetinin az olması acısından paylasmak istedim faydalı bir ilaç.

Kolay gelsin. Hammer 10 wp yi ilacın piyasaya çıktığı ilk yıllardan beri sürekli atmaktayım ve çok memnunum. Ekim sonrası hemen atıldığında çıkacak olan geniş yapraklı otların yanı sıra, alçak yerlerde çıkacak olan çayır otlarını(Dar yapraklı yabancı otları) önlemede de oldukça etkili bir ilaç.Buğdayın çıkış sonrasında atıldığında çayır otları eğer çıkmışsa onları öldürücü bir etkisi olmuyor ama tabiki geniş yapraklı olanları öldürüyor ve çıkacak olanları da 6 ay boyunca kontrol altında tutuyor. Dönüme 7.5 gr atılıyor. Bir kutu ilaç 20 dönüm yer atıyor.Kutunun içinde 10 ar dönümlük iki adet poşet var. Fiyatı 5 tl . :)

hakan1 link=topic=60191.msg654314#msg654314 date=1353961277' Alıntı:
Çiftçilerimizin arasında bilinen genel metod odur nisan ayı gibi ot ilacı atılır. Bizde o aylarda atıyoruz fakat bu suan attıgımız ilacı joker olarak düşünelim. çıkacak olan otları öldürecek dolayısıyla bugdayımız daha verimli bir şekılde gelişecek. Maliyetinin az olması acısından paylasmak istedim faydalı bir ilaç.
doğru düşünmüşün abi bizde pazar günü atalımı diye düşündük başka işlerimiz vardı atamadık özellikle kara çimen yapan yerler var oralara atıcaz kara çimen büyüdüğü zaman attımı pek bir etkisi olmuyor burada paylaşım için teşekkürler

768 link=topic=60191.msg654321#msg654321 date=1353961920' Alıntı:
Kolay gelsin. Hammer 10 wp yi ilacın piyasaya çıktığı ilk yıllardan beri sürekli atmaktayım ve çok memnunum. Ekim sonrası hemen atıldığında çıkacak olan geniş yapraklı otların yanı sıra, alçak yerlerde çıkacak olan çayır otlarını(Dar yapraklı yabancı otları) önlemede de oldukça etkili bir ilaç.Buğdayın çıkış sonrasında atıldığında çayır otları eğer çıkmışsa onları öldürücü bir etkisi olmuyor ama tabiki geniş yapraklı olanları öldürüyor ve çıkacak olanları da 6 ay boyunca kontrol altında tutuyor. Dönüme 7.5 gr atılıyor. Bir kutu ilaç 20 dönüm yer atıyor.Kutunun içinde 10 ar dönümlük iki adet poşet var. Fiyatı 5 tl . :)

Teşekkürler abi. Aynen söyledigin gibi. 1 kutu 10 dekar demişim yanlıslık olmus poset olacaktı o dedigin gibi. Fiyatlar yerlere göre degişebilir biz aynı zamanda ilac bayiligide yaptıgımız için 5 liradan veriyoruz güzel bir ilaç.

Ertuğ Aslan link=topic=60191.msg654324#msg654324 date=1353962152' Alıntı:
doğru düşünmüşün abi bizde pazar günü atalımı diye düşündük başka işlerimiz vardı atamadık özellikle kara çimen yapan yerler var oralara atıcaz kara çimen büyüdüğü zaman attımı pek bir etkisi olmuyor burada paylaşım için teşekkürler

Bence hiç durmayın atmanızda yarar var.
agrolux75 link=topic=60191.msg654326#msg654326 date=1353962285' Alıntı:
Güzel Paylaşım, Kolay Gelsin
Tesekkurler

bu ilaç devamlı buğday ekilen yerler için ideal diye biliyorum.eğer baklagil ş.pancarı ekilecekse bitki gelişiminde sıkıntı olacağı soyleniyor.yani 2 yıl beklenmeli

kangalli link=topic=60191.msg654335#msg654335 date=1353963113' Alıntı:
bu ilaç devamlı buğday ekilen yerler için ideal diye biliyorum.eğer baklagil ş.pancarı ekilecekse bitki gelişiminde sıkıntı olacağı soyleniyor.yani 2 yıl beklenmeli

Bizde aynı tarlaya bir yıl buğday,ertesi yıl da ayçiçeği ekilir. Dolayısıyla aynı tarlaya aynı ilaç iki yılda bir atılıyor. İlacın topraktaki etkisi 6 ay.

Kolay gelsin, ben nasipse bahara bıraktım bu işi. Holdere 1lt antifriz atıp garaja koyduk. Yoksa denerdim nasıl olacak diye.:)

nailyetek link=topic=60191.msg654349#msg654349 date=1353963842' Alıntı:
Kolay gelsin, ben nasipse bahara bıraktım bu işi. Holdere 1lt antifriz atıp garaja koyduk. Yoksa denerdim nasıl olacak diye.:)
Seneye artık abi :)

vale link=topic=60191.msg654374#msg654374 date=1353965261' Alıntı:
kolay gelsin ..öğrendiğimiz iyi oldu seneye uygularız artık .teşekkürler hakan
Rica ederim kolay gelsin

Çağrı link=topic=60191.msg654399#msg654399 date=1353966508' Alıntı:
Kolay gelsin güzel fotolar,seneye denemekte fayda var maliyeti pek fazla değil bir de faydası değecek kadar olursa insana hiç dokunmaz
Biz tohumculuk yaptıgımız için otla mücadele bizim için çok önemli. Belki bilirsiniz tarlamızda tek bir ot bile olsa sertifika alamıyoruz o bakımdan yararı olmayan ilaç kullanmayız denemenizde fayda var.

öncelikle kolay gelsin.Peki attığınız ilacın hangi zararlı otlara etkisi var ve ismi nedir acaba çünkü bizde toprak altı olarak ve toprak üstü ilaçlama yapıyoruz eğer bu genel bir ilaç ise olasılık olarak buğdayın vegetavine zarar vermiyormu ?

toprakta kalıcılığı 6 ay diyorsunuzda biraz fazla kaçırınca ertesi yıl o yerde ne ayçiçeği nede ot çıkıyor.+mart sonunda ot ilacıyla kökboğaz ilacı attığımız için bu ilaç bize + masraf ve toprakta kalıcılığının daha fazla diye biliyorum.Bence topraklarımızı zehirleyeceğime otu zehirlerim daha iyi buda benim fikirlerim.Bereketli olsun.

hakan bey kolay gelsin. allah bereketini de versin inşallah. aman bu ilaç işi firmanızın eskiden bir ara sattığı sahte intervix ilaçlarına benzemesin. biz de mağdurduk o bakımdan söylüyorum yanlış anlamayın. iyi günler.

FEHİM link=topic=60191.msg654456#msg654456 date=1353995662' Alıntı:
toprakta kalıcılığı 6 ay diyorsunuzda biraz fazla kaçırınca ertesi yıl o yerde ne ayçiçeği nede ot çıkıyor.+mart sonunda ot ilacıyla kökboğaz ilacı attığımız için bu ilaç bize + masraf ve toprakta kalıcılığının daha fazla diye biliyorum.Bence topraklarımızı zehirleyeceğime otu zehirlerim daha iyi buda benim fikirlerim.Bereketli olsun.

Başka ilaçlar ile karıştırıyorsunuz herhalde. Bu ilacı buğdayı ektiğimiz gibi hemen üzerine attığımız halde buğday ile birlikte çıkan sadece ayçiçekleri oluyor, halaza olarak çıkan bu ayçiçekliri de ancak krağı düştüğünde ölüyor. Fazla kaçırınca veya üstüste bindirince dahi sizin dediğiniz gibi bir durumla bu güne kadar karşılaşmadım, başkalarında da rastlamadım. Bizim köyde herkes bu ilacı kullanıyor... Bu ilacın başka bir benzeri ve daha yoğun olanı var,dönüme 1 gr atılıyor. Belki de onunla karıştırıyorsunuzdur.