Bugün Hatta Şu an itibariyle Durumlar :)

az evvel kamerayı kurcalarken hadi ufak bi kayıt yapayım dedim .. bu hoşuma gitti sabit go pro hesabı :) kısada olsa araziden olandan bitenden son durumlar .. perşembe domatisler geliyor sabah ot ilacı atılacak toprağa stomp extra .. yarın damlama ve gübreleme yapılacak .. alt parçada tritikale yem bezelyelerimiz şu an göbegime yakınlar başak çıkartırlar bugun yarın .. durumlar böyle vesselam :) uzaktan erişim sağlayıp kayıt ettiğim için kalite baya bi bozuk affola şimdiden

https://youtu.be/4htrVpxBT08

Ynt: Bugün Hatta Şu an itibariyle Durumlar :)

tavaslı_okan link=topic=83255.msg993375#msg993375 date=1429025839' Alıntı:
hey maşallah... abi süper sistem kurmuşsun...
Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=83255.msg993377#msg993377 date=1429026329' Alıntı:
maşallah. sistem cok güzel.kolay gelsin Ali bey.baya bi yogun calışma var desene.
eywallah abi yağışlardan dolayı kimse bişey yapamadı ki .. dün burda bi köyde oturdum herkesin arkasında ot biçme makinası .. yoncalara arpalara saldırmışlar bugun ayakta pek yeşil bişey kalmamış :) tez canlı mısır ekenler vardı bi kaç tane onlarınkide çıkanları don vurmuş çıkmayanlar çürümüş . yarında bi yağış gösteriyor .. o yağış geçsin çok hızlıca tüm ova ekilir dikilir artık çok geç kalındı bu sene

Ali SARAÇ link=topic=83255.msg993372#msg993372 date=1429025436' Alıntı:
az evvel kamerayı kurcalarken hadi ufak bi kayıt yapayım dedim .. bu hoşuma gitti sabit go pro hesabı :) kısada olsa araziden olandan bitenden son durumlar .. perşembe domatisler geliyor sabah ot ilacı atılacak toprağa stomp extra .. yarın damlama ve gübreleme yapılacak .. alt parçada tritikale yem bezelyelerimiz şu an göbegime yakınlar başak çıkartırlar bugun yarın .. durumlar böyle vesselam :) uzaktan erişim sağlayıp kayıt ettiğim için kalite baya bi bozuk affola şimdiden

https://youtu.be/4htrVpxBT08

Ali traktörü de oradan idare etmeye başladınmı, bu iş tamamdır :) Farming Simulator :)

sinan35 link=topic=83255.msg993397#msg993397 date=1429029637' Alıntı:
Ali traktörü de oradan idare etmeye başladınmı, bu iş tamamdır :) Farming Simulator :)
valla iş gidiş geliş ona geliyor sabahtan akşama elimde tablet kamerayla iş yürütüyoz . . yapcak bişey yok koşturan kimse olmayınca

Paylaşım için teşekkürler.. :)
ali abi sistem hakında bilgi verir misin? internet gerekiyor gerekiyorsa nasıl oluyor bilgi için şimdi den teşekkürler
Not hiç bir bilgim olmadığı için hangi kamerayı nereden almak gerekiyor onu bile bilmiyorum :) bu arada reisin arkasındaki kuhn mu ;)

ORION link=topic=83255.msg993401#msg993401 date=1429030403' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler.. :)
ali abi sistem hakında bilgi verir misin? internet gerekiyor gerekiyorsa nasıl oluyor bilgi için şimdi den teşekkürler
Not hiç bir bilgim olmadığı için hangi kamerayı nereden almak gerekiyor onu bile bilmiyorum :) bu arada reisin arkasındaki kuhn mu ;)
bendeki sistemi söyliyim yapılabilecek sistemleride söyliyim ..
ben köydeki evden interneti ubnt anten ile tarlaya aktarıyorum .. tarlanın içinde wireles 16 mbit hattım mevcut trktörde tarla çevresinde kablosuz takılabiliyorum :) .. kamera sistemine gelince kayıt cihazlarının çoğu internetten izleme yapmaya olanak sağlıyor .. eğer böyle anten falan internet gitmeyecek yerdeyse .. 3g modem ile kayıt cihazını internete sokabilirsin .. kamera markalarına gelince ben dahua tercih ettim .. dahua haikon gibi markaları tercih edebilirsin bunlar benim iyi bildiklerim .. yanlız pahalı kameralar .. görüntüsünü verdiğim kameranın fiyatı 1500 $ civarlarında şu anda .. ben 1300 e almıştım ama o zmn bi uygundu yılbaşından sonra zam yedi dolar aldı başını gitti :) vs vs .. evet arkasındaki kuhncuk :) bizim koca kuhn onun arkasına takılınca kuhncuk kaldı ..

Ali SARAÇ link=topic=83255.msg993406#msg993406 date=1429030735' Alıntı:
bendeki sistemi söyliyim yapılabilecek sistemleride söyliyim ..
ben köydeki evden interneti ubnt anten ile tarlaya aktarıyorum .. tarlanın içinde wireles 16 mbit hattım mevcut trktörde tarla çevresinde kablosuz takılabiliyorum :) .. kamera sistemine gelince kayıt cihazlarının çoğu internetten izleme yapmaya olanak sağlıyor .. eğer böyle anten falan internet gitmeyecek yerdeyse .. 3g modem ile kayıt cihazını internete sokabilirsin .. kamera markalarına gelince ben dahua tercih ettim .. dahua haikon gibi markaları tercih edebilirsin bunlar benim iyi bildiklerim .. yanlız pahalı kameralar .. görüntüsünü verdiğim kameranın fiyatı 1500 $ civarlarında şu anda .. ben 1300 e almıştım ama o zmn bi uygundu yılbaşından sonra zam yedi dolar aldı başını gitti :) vs vs .. evet arkasındaki kuhncuk :) bizim koca kuhn onun arkasına takılınca kuhncuk kaldı ..
Abi böyle bir sistem kuracağım tarlaya.. tarlanın uzunluğu yaklaşık 1500 metre falan 1500 metre uzağı gösterir mi çok net olmasada yine seçilebilecek kadar kuracağım yerde elektirik var (zaten elektirik direğine sabitlerim) internet olması zor yerleşim yerinden yaklaşık 4 km falan uzaklıkta, bu durumda bir mobil hat mı almak gerekiyor internetten online izlemek için?

ORION link=topic=83255.msg993408#msg993408 date=1429031179' Alıntı:
Abi böyle bir sistem kuracağım tarlaya.. tarlanın uzunluğu yaklaşık 1500 metre falan 1500 metre uzağı gösterir mi çok net olmasada yine seçilebilecek kadar kuracağım yerde elektirik var (zaten elektirik direğine sabitlerim) internet olması zor yerleşim yerinden yaklaşık 4 km falan uzaklıkta, bu durumda bir mobil hat mı almak gerekiyor internetten online izlemek için?
evet 3g modemle bi simkart alacaksın tmmdır .. 1500 mtre çok az bi rakam bu tip iyi bi kamerayla 1500 mtre çok rahat gözükür benim tarladan köy 3.5 km :)

ArAnAnAdAm link=topic=83255.msg993454#msg993454 date=1429036241' Alıntı:
Bu sene tomatis ihtiyacımızın görülecegi yeri öğrenmiş olduk :)
abi sizin sezona yetişmez amma velakin hasat zamanı buyrun gelin her türlü salçalık şişelik tomatis bulunur ..
ErmanHoca link=topic=83255.msg993455#msg993455 date=1429036252' Alıntı:
Bereketli Olsun Ali...
sağolasın erman