Case newholland

Ben eski bir L 95 kullanıcısıyım ve şuan elimde case jxu 105 var ama L95 in tadını alamıyorum bunun için bir seğment yukarı çıkmak istiyorum Maxxum 110 kullanıcı yorumları artısı eksisi yakıtı performansı gibi konularda bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Ben eski bir L 95 kullanıcısıyım ve şuan elimde case jxu 105 var ama L95 in tadını alamıyorum bunun için bir seğment yukarı çıkmak istiyorum Maxxum 110 kullanıcı yorumları artısı eksisi yakıtı performansı gibi konularda bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim

Maxxum 110 kalıbının motoru değil diyolar farmall c serisine bakın bide

Maxxum serisi yenilendi bu sene
Görür görmez içim gitti optum serisinin tasarımı maxxum a da geldi.

Maxxum 115 / 125 / 135 / 145 / 150

3 farklı seri var.

Maxxum 16*16
Maxxum Multiconroller 24*24
Maxxum CVX

1f7aa154dc85857ae396e9547d01a51f.jpg
80ff4c6bbad58331e750047074841c90.jpg
92c742d601abcaf12d57523f50c11aa2.jpg
0336aa4958c96c83ea311d9ff0cf0166.jpg

Buda bulduğum Almanca broşür

Resimler ve ekler

• bwfm.pdf
    4.8 MB · Görüntüleme: 103

Ben gayet memnunum.her markanin modelin eksikleri olur.4-4 luk bir motor yok.her markanin birbirine gore avantaj ve dezavantaji var.

Motor serileri, büyük çiftlik içi çalışmalara uyacak şekilde üretiliyor.Her traktör her işe gitmez.
Farmall serilerinin geçmişine bakarsak, sıra arası çapa motorudur.Case İH , İveco,İnternational Harvester,Steyr firmalarının ortaklığı olduğu için bu motorların bütün özelliklerini taşıyor.
Traktörlerin sıcak-soğuk havada çalışmaları iyidir.Motor esneklikleri kepçeli çalışmalara uygundur, şanzımanı fazla yormaz, direksiyon sistemleri hassastır.Kuyruk mili kullanımı yumuşaktır.Motor çekiş, tutunma özellikleri İveco gibi , zemine sarılıyor.:) Tavlı ve yaş, çamur zeminde fark var.İşe göre tercih önemlidir.Belki kuru zemin traktörü hoşuna gider.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Motor serileri, büyük çiftlik içi çalışmalara uyacak şekilde üretiliyor.Her traktör her işe gitmez.
Farmall serilerinin geçmişine bakarsak, sıra arası çapa motorudur.Case İH , İveco,İnternational Harvester,Steyr firmalarının ortaklığı olduğu için bu motorların bütün özelliklerini taşıyor.
Traktörlerin sıcak-soğuk havada çalışmaları iyidir.Motor esneklikleri kepçeli çalışmalara uygundur, şanzımanı fazla yormaz, direksiyon sistemleri hassastır.Kuyruk mili kullanımı yumuşaktır.Motor çekiş, tutunma özellikleri İveco gibi , zemine sarılıyor.:) Tavlı ve yaş, çamur zeminde fark var.İşe göre tercih önemlidir.Belki kuru zemin traktörü hoşuna gider.

Valla hocam dediginiz gibi ise gore motor secmek lazim.benim araziler parcali ve kucuk.ustelik bolgemizde hafif egimli.farmall c bildigin 640 gibi devrini hemen aliyor gaz tepkileri mukemmel.bir cok motora bindim bunun gibi gaz yiyen yok.pire gibi motor 3.4 le bile kalkis yapar.bazi motorlar gibi gaz vererek kalkis yapmaya gerek yok.arkada yuk varken 4.vitesde kasistlerden gecerken rolantide gecerim hic vites dusmeden gaz ver aninda toplar kendini.atların masallahı var :)

Bende de 115 c var dediğin gibi atların maşallah ı var traktor ilk geldiğinde teslim eden arkadaşa ilk sorum traktor seri bir ile kalkış yapiyormu diye sormuştum. fakat fenomen arkadaşımin dediği gibi traktor un toparlaması ve kalkışı çok iyi. Yakıt konusunda ekim yaparken deneme sansimiz oldu tarlalar parçalı olmasına ragmen 102 lt ile 240 dekar yer ektik. Orta çiftçiler için uygun fiyatlı bir traktör konfor çok iyi

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Benimde 115c deneme fırsatım oldu. Bilirsiniz tarlada traktörle ekipman yükteyken kalkarken gaz verirsiniz traktör önce bir patinaj yapar tutunmaya çalışır sonra ileri atılır. Bunda böyle birşey yok. Sanki önce arkadaki yük miktarını yokluyor sonra uygun bir hızla kalkıyor. Patinaj yok. İlk dikkatimi çeken buydu. Bunu common-rail oluşundanmı yoksa bir kontrol ünitesimi var bilmiyorum. Araştırmak lazım. Yumuşak kalkış yapıyor. Kalkış süper.