• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Caseciler siz ne diyorsunuz bu işe

Katılım
18.02.2011
Mesajlar
5,777
Konum
sivas

case 65 hp
deutz 62 hp


[video=youtube;eWWiirw1Gl0]https://www.youtube.com/watch?v=eWWiirw1Gl0[/video]
 
Katılım
28.01.2017
Mesajlar
5,000
Konum
Sakarya
Case' nin şoförü motoru 2200 devire çekip, 1T4 vitesle başlaması gerekirdi, yüke göre motor 1500 devire kısılıp patiye kalır.4 teker yere eşit kuvvette basıyor, yük dengesi çok iyi diyebilirim.
Geç kalkış yapmış, bununda etkisi olur, motoru da stop ettirmiş, düşük devirle kalkış yapmaya çalışmış.Perkins motor kullanır gibi kalkış yapmaya çalışıyor, 2000 devirle silaj yaparken sıra başlarında gaz kesmeden vites değiştiriyoruz.Ön kepçede 2400 devir kullanılıp takviye viteslerde gaz kesmeden vites veya levye değişir, motor esnek olduğu için şanzımana yük vermez.4 teker diferansiyel kilidi kullanmadan aynı anda döner, karlı veya buzlu zeminde, teke de kalmıyor.Tecrübe edilmiştir.
Motor karakteristiğine göre ayna-mahruti ve vites boyu hız oranları farklıdır,
Kalkışlarda Perkins motor 1000-1700 tork bandı varsa 1200-1300 devir verilerek motor ezme yapılır, tutundurulmaya çalışılır.2000 devirde motor tam güç verdiğinden devir arttırılarak motordan daha fazla güç beklenir ve çekmesi sağlanır.Motor grafikleri de tutundurma konusunda etkilidir.
Traktör ağırlığının %80-90 oranında çeki kuvveti zemin niteliğine göre değişir.Sert ve stabil çalışmalı olanlarda bu oran düşüktür, batakta yükü çabuk bırakır.Tekerler robotize döner, esneme azdır, taka tukalı aracımız. :)
Lastik etkisi; yumuşak hamur lastik varsa %30 gibi tutunmayı etkiler, uygun lastik basıncı da önemlidir.Sıcak lastik asfalta iyi tutunur.
Çeki demiri karakteristikleri de traktörlerin farklıdır, grafiklerinin eğimleri değişkendir.
3 piston traktörü motoru ezerek kullanıldığı için ağır şartlarda yakıtı fazla olacaktır.Bunun için 4 piston, esnek ve tork yedeği yüksek motor tercih ettik.Herkesin kendi tercihidir, arazi şartları değişiyor.
 
Katılım
05.09.2009
Mesajlar
2,678
Konum
istanbul
Bnce yanlis bir gosteri veya şov bn bu konulari hiç desteklemem siz maliniza dusmanmisin agalar varsa cesaretiniz takin ayni pulluklari gorun ayni tarlada ayninandab farki
Orada karsilastirin yazik cok yazik beyler milli servetimiz gidiyor farkindamisinuz birde kotu ornek oluyoruz
 


Üst Alt