Çiftci arkadaşların tercihi ne olur du ? (traktör)

0 bir motor alıcağız fiyatlar fahiş yani tam paramın ederini almaya çabalıyorum o yüzden çiftçi kardeşlerimin ve uzman arkadaşların tercihini ve açıklamak isterlerse sebebini belirtmeleri bana çok yardımcı olur. Ağırlıklı olarak meyve bahçesinide kullanılacak önem sırası 1.Servis yolu çok göstermesin, 2. Yakıt, 3.Sağlamlık fren güvenlik vs böyle gider...

1.) Same FRUTTETO3 100 classic 95hp 4 silindir - 373 tork - mekanik shuttle - Ağırlık :2.8 ton arka kaldırma gücü:3 ton 55l yakıt deposu - 300 bin civarı

2.) Nimet 95m Lüks 92hp 4 silindir 390 tork - shuttle yine elektoronik sanırım - Ağırlık :3 ton arka kaldırma gücü:3.2 ton 70l yakıt deposu 3A emisyon 280bin civarları

3.) NH td 100f 98hp 4 silindir 400 tork - Powershuttle elektronik di galiba - Ağırlık:2,7 ton arka kaldırma gücü:3 ton 80l yakıt deposu Tier 4 emisyon 320bin civarları

Hepsi 4x4 kabinsiz bahçe tipi modeli Birde listeye fiyatları yüzünden dahil etmediğim Mf 3710f 100hp ve Jd 5085gl 85hp sanırım araştırmadım 400 bin civarlarları fiyatları var bilgi sahibi insanlar fikir belirtebilir.

Son düzenleme:
niye kimse cevap verip yardımcı olmak istemiyor anlamadım, fikrinizi sordum ve iyi kötü bir fikriniz vardır herhalde..

Ucuz veya pahalı hiç bir traktöre alınmaz, demedik, demeyiz de.
Bahçe serilerinde genelde 75-80 hp modeller yeterli olarak görülebiliyor.
Bahçe tipine göre de model seçmek gerekiyor.

0 bir motor alıcağız fiyatlar fahiş yani tam paramın ederini almaya çabalıyorum o yüzden çiftçi kardeşlerimin ve uzman arkadaşların tercihini ve açıklamak isterlerse sebebini belirtmeleri bana çok yardımcı olur. Ağırlıklı olarak meyve bahçesinide kullanılacak önem sırası 1.Servis yolu çok göstermesin, 2. Yakıt, 3.Sağlamlık fren güvenlik vs böyle gider...

1.) Same FRUTTETO3 100 classic 95hp 4 silindir - 373 tork - mekanik shuttle - Ağırlık :2.8 ton arka kaldırma gücü:3 ton 55l yakıt deposu - 300 bin civarı

2.) Nimet 95m Lüks 92hp 4 silindir 390 tork - shuttle yine elektoronik sanırım - Ağırlık :3 ton arka kaldırma gücü:3.2 ton 70l yakıt deposu 3A emisyon 280bin civarları

3.) NH td 100f 98hp 4 silindir 400 tork - Powershuttle elektronik di galiba - Ağırlık:2,7 ton arka kaldırma gücü:3 ton 80l yakıt deposu Tier 4 emisyon 320bin civarları

Hepsi 4x4 kabinsiz bahçe tipi modeli Birde listeye fiyatları yüzünden dahil etmediğim Mf 3710f 100hp ve Jd 5085gl 85hp sanırım araştırmadım 400 bin civarlarları fiyatları var bilgi sahibi insanlar fikir belirtebilir.
İstediğiniz özelliklere göre zaten traktör seçimini yapmışsiniz bana göre sameyi anlatmissiniz en azından ben oyle anladim.😁
Same zaten sizin istediğiniz yada traktorden beklediğiniz tüm isteklerinizi kendini ispatlamış bir marka

@The_Hoca
Haklısınız aslında benim ordaki sitemim her hafta gelen zamlaraydı ama bu normalleşti artık her şeyin fiyatı artıyor Kemal Sunal filmine döndük, erkunt alınır diye düşünüyordum da açıkcası çok kaliteli gelmiyor yakıt da çok yakıyor deniyor tek artısı fiyatı e ben bu fiyatı mazot servis farkıyla vericeksem hiç bi anlamı yok.

Engebeli arazi de kullanılacak, dediğiniz gibi 80hp ler de işimizi görecektir ama biz söylediğim klasmanlardan bir karar vermek istiyoruz. Önerilerinizi çok dikkate alırım tabiki önermek istediniz başka model var ise.

@The_Hoca
Haklısınız aslında benim ordaki sitemim her hafta gelen zamlaraydı ama bu normalleşti artık her şeyin fiyatı artıyor Kemal Sunal filmine döndük, erkunt alınır diye düşünüyordum da açıkcası çok kaliteli gelmiyor yakıt da çok yakıyor deniyor tek artısı fiyatı e ben bu fiyatı mazot servis farkıyla vericeksem hiç bi anlamı yok.
Engebeli arazi de kullanılacak, dediğiniz gibi 80hp ler de işimizi görecektir ama biz söylediğim klasmanlardan bir karar vermek istiyoruz. Önerilerinizi çok dikkate alırım tabi ki önermek istediniz başka model var ise.
Rodaj süresini tamamlayan traktör yakıt azaltır, bir sezonun yakıtlarını ciddi anlamda etkileyebilir, fakat ikinci sezonda yakıt anlamında pek şikayet kalmaz.
İlla ki, rektefelik tarzda çalışıp, düşük kompresyonlu , kaliteli segmanla dizayn verilmiş, yağ yakan, traktörde tercih etmek durumunda değiliz.

NH servis bakım parça konusunda daha avantajlı bir makina yakıt olarak commonrail in avantajı olacağını düşünüyorum gücü toprağa güzel ileten makina fakat meyve için biraz yüksek kalabilir mf 3710 tam hakkını verecek kaliteli arıza açmayacak bir makina jd benim favorim beygir gücü olarak biraz size göre düşük kalabilir ama boyut olarak tam meyve bahçelerine uyumlu yakıt konusunda ithal makinalarda sorun yaşamazsınız zaten genel olarak çoğunluğu fpt motor kullanıyor

İstediğiniz özelliklere göre zaten traktör seçimini yapmışsınız bana göre sameyi anlatmışsınız en azından ben öyle anladım.😁
Same zaten sizin istediğiniz yada traktörden beklediğiniz tüm isteklerinizi kendini ispatlamış bir marka.
Son nesil SDF motorların tork eğrileri şekil değişiklikleri var.
Eski nesillerde 1000-1800 rpm veyahut 1200-1800 rpm sabit tork aralığı bulunabilirken yeni nesillerde 1600-1800 rpm aralığı tercih edilebiliyor.
Buda düşük devirlerde sinme hareketlerine neden olabilir.
Motorun zamanlama kayıplarının sürüşe etkileri de var.
Vites değişimleri için sabit tork aralığı (1000-1600rpm) aktif tercih edilebilirken (MF 3000 Phantom), max tork tepesi ile sabit güç aralığı (1500 , 1900-2300 rpm) (Fiat 66 S ) , sabit güç aralığı ( 1500-2600 rpm (Case JXB) , 1600-2200 rpm (NH TR6 ; Case Puma ) ) motor aktif devirleri kullanılabilecek modeller var.
Motorun tork azalış yüzdeleri de önemli olur.
Yeni nesil motorlar esnek olduklarından fazla sıkışabiliyor gibi gelebilir.
Kullanım ve sürüş, tork - güç eğrisinin kesişim yerine daha fazla gelsin, dizaynı yapılmış.
MF Phantom seride tork-güç eğrisi kesişim noktası 1600 rpm de , 1000-1600 rpm arası güçlü devirlenme var.
Case JXC seride tork-güç eğrisi kesişim noktası 1600 rpm de , 1600-2600 rpm arası yumuşak güçte kullanım.
NH TNA seride tork-güç eğrisi kesişim noktası 1900 rpm de , 1900 rpm de güçlü sürüş , benzer şekilde JD nin bazı modelleri.
Rampa arazide rampa yukarı gaz yiyebilen ve motor anma gücünde devir değiştirmeden çalışabilecek traktör seçmemiz gerekiyor.
Aynı zamanda kuyruk mili ile balye bağlayacak , rotovatör çalıştıracak , çapalama makinesi çalıştıracak, turbo atomizer çekecek.
Kullanım tercihi olarak, üst devirleri güçlü kullanabilen modellere ilgimiz var.
Seçeneklerde bulunmuyor.
NH TN 95 A , karakteristik olarak sanki daha cazip gibi duruyor.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt