• Haftanın Videoları:
    Eskiden Çiftçilik Nasıldı? | Kudret Amcamız Tecrübelerini Anlatıyor. İzlemek için tıklayınız.
    Her Yerde Biçerdöver Kullanılmıyor | Atla Sap Toplamak, Patozla Harman Yapmak. İzlemek için tıklayınız.
    Küçük Operatör Erkunt ve Kepçeyi Güzel Kullanıyor. İzlemek için tıklayınız.

Çiftlik Bank’tan Sonra Çıkan Yeni Bir Dolandırıcılık Hikayesi: Anadolu Farm

Katılım
25.05.2016
Mesajlar
3,560
Yaş
23
Konum
Niğde

Ülkemizin gündemini son günlerde epeyce meşgul eden Çiftlik Bank sürecini başından beri takip edemediniz mi? Endişelenmeyin; dolandırıcılık hikayelerin başarılı olurlarsa peşlerinden giden pek çok klonlar da olacaktır. İşte çoktan binlerce insanın dahil olduğu o klonlardan birisi: Anadolu Farm.

80 bin insan, 511 milyon TL para ve ülke tarihinin en büyük dolandırıcılık macerası. Genç bir CEO, oluşum hakkındaki şüphe uyandıran sızıntı bilgiler, gizlikle yürütülen operasyonlar, tutuklananlar, arananlar ve yurt dışına kaçanlar.
Bunların hepsi bilgisayar başında insanlara inek ve tavuk besleyip zengin olma vaadi veren Çiftlik Bank sürecinde yaşandı. Şirket, yıllarca insanlardan para topladı. Bu paraların bir kısmını geri ödeyerek illüzyon yarattı. Gelinen noktada FETÖ ile bağlantısının olduğu bile gündem konularından birisi oldu.

Zengin olmak isteyen insanların bunu kolay yoldan yapmaya yönelik içgüdüleri, onları bilgileri olmadan bu tür sistemlerin içine sürükledi. Biraz bilgisi olan ve etik, ahlak, adalet nedir bilmeyenler ise Çiftlik Bank’ın yeni versiyonlarını “ondan bağımsız oldukları” gerekçesiyle piyasaya sürdüler.
İnsanlar, belki köyünüzdeki komşunuz, belki iş arkadaşınız belki de her gün karşılaştığınız dolmuş şoförü bile bu tuzakların içine düştüler. Çiftlik Bank bitti, yerine aynı minvaldeki versiyonları geldi. Bunlardan en çok göze batanı ise Anadolu Farm adıyla faaliyet gösteren bir oluşum oldu.

IMG_9140.JPG


Kendilerini beklendiği üzere “her türlü yasal zorunluluğu yerine getirmiş” olarak tanıtan Anadolu Farm’ın bağlı olduğu şirket Ekolium A.Ş, Çiftlik Bank ile karıştırılmamaları gerektiğini söylüyor. Oluşumun Faecbook sayfasında şu anda yaklaşık 10.000 taklipçi var. Yapılan yorumlar ise insanların bu işlerden hiç ders almadıklarını gösteriyor.

IMG_9141.JPG
IMG_9142.JPG


Peki ya belgeler nerede ?

Eğer bir yatırım yapacak ya da internet yoluyla ek gelir elde edecekseniz, kullandığınız sistemlerin bağlı olduğu şirketlerden belge talep etmeniz gerekiyor. Çünkü karşılığında maddi değeri olan kağıt parçalarından binlercesini, güvenerek gönderiyorsunuz. İnsanlar evlerini arabalarını satıp, bu işe girmeye ve gelir elde etmeye çalışıyorlar. Hayaller ise 20.000 TL yatırıp bir an önce daha fazla para kazanmak.
Okuyup araştırmadıkça daha çok Çiftlik Bank hikayesi göreceğimizi söyleyebiliriz. Bu ülkede zamanında Titan ve Mega Holdings gibi sağlam saadet zincirleri bulunuyordu, hatırlatırız.

Kaynak: Webtekno
 
Katılım
16.02.2015
Mesajlar
534
Konum
sakarya
Arkadaşlar yeni bi gelir kapısı vaad ederek 6000 tl karşılığında laptop verip.12 saat internet açık olacak şekilde ayda 420 dolar kazanma vaadi .öyle bi sey duyaniniz varmı.yeni çiftlik bank akıbeti gibi ne dersiniz
 
Katılım
02.01.2018
Mesajlar
349
Yaş
28
Konum
Kırklareli
Bu tarz işler her zaman olacak hepside gümleyecek bunu bir elek gibi düşünün keriz silkeleme işi allah herkese bu akılı vermiş kimi deneyip yanılarak gün yüzüne çıkaracak.
 
Katılım
23.07.2011
Mesajlar
2,550
Konum
ANKARA
Arkadaşlar yeni bi gelir kapısı vaad ederek 6000 tl karşılığında laptop verip.12 saat internet açık olacak şekilde ayda 420 dolar kazanma vaadi .öyle bi sey duyaniniz varmı.yeni çiftlik bank akıbeti gibi ne dersiniz
Yine İstanbul kökenli bir firma ismini tam olarak hatırlamıyorum bı arkadas burada da paylaşmıştı 6000 bunu nerede nasıl ne şekilde calistirirsa calistirsin 400 dolar kazandiramaz o para buhar olup gider
 
Katılım
16.02.2015
Mesajlar
534
Konum
sakarya
Yine İstanbul kökenli bir firma ismini tam olarak hatırlamıyorum bı arkadas burada da paylaşmıştı 6000 bunu nerede nasıl ne şekilde calistirirsa calistirsin 400 dolar kazandiramaz o para buhar olup gider
Gerçekten alan var çok yakınım. Ama bu yemleme taktiği sanırım. Daha çok yatir daha çok kazan ,sonra birgun yok ol taktiği
 
Katılım
23.10.2017
Mesajlar
35
Konum
Edirne
Bu tarz bir nakit kazanımın gerçek olamayacağını nasıl oluyor da anlamıyolar? Yakından şahit olduğum, bir çok arkadaşımın ocağını söndüren forex vardı bir aralar. Aylık yatırdığın paranın %25' ini veriyordu. 100.000 TL yatır, bir ay sonra 125.000 TL. paran oluyor. Alacağın faizi almaz ve ana para ile nemalandırmaya devam edersen toplamdaki paradan %25 vermeye devam ediyordu.Özellikle TSK Mensupları arasında çok revaçtaydı bu sistem. Evini, arabasını satan, birikimi olupta bu sisteme yatıran, eşinden dostundan borç alıp yatıranlar vardı. Gelsin passat'lar gitsin 4*4 araçlar. Mesleğini bırakanlar oldu ama şimdi çok pişmanlar. Parayı aracılar kazandı, para yatıranlar da en iyi ihtimal ile yatırdığını geri aldı daha fazlasını değil. Daha kötüsü ise yakınlarını, akrabalarını, ailelerini ikna edip bu işe sokmaları oldu ki vay onların haline.
 
Katılım
30.10.2016
Mesajlar
454
Konum
ankara

Ben çalışmayım para çalışsın diyenler zaman la kaybediyorlar. Başkasının parasını gerçek çalıştırmak çok büyük vebal. Üretmeden kazanmak çok zor. Bir işte ne kadar kolay para kazanılıyorsa o paranın helal olup olmadığı o kadar da şüphelidir.
 
Katılım
01.10.2018
Mesajlar
53
Konum
bolu
Arkadaşlar bu tarz işlere güvenip inanarak kolay bir şekilde paralarınızı teslim etmeyin...
Kimse size oturduğunuz yerden kolay kolay para veremez. Bu kadar kolay değil hiçbir şey :)
Yatırım yapacaksanız sağlam yapmanız gerekli. İnternet üzerinden bile oturarak kazanmak mümkün değil tabi. Emek verip, zamanınızı ayıracaksınız arkadaş.
Şu haberde: https://paratic.com/para-kazanma-yollari/ nasıl ve ne yollarla kazanabileceğiniz ile ilgili güzel bilgiler var. Ama tahmin edin içerisinde ne yok. Çiftlikbank gibi kaynaklara yatırım yapın demiyor :) İncelemenizi öneririm. Az biraz nerelerden nasıl kazanç sağlayacağınızı görebilirsiniz.
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt