Çizel çizmesin beyler..

12.11.2010
16,297
22,541
48
Erzurum

Nette birkaç kez çizelin orta koldan boşalıp arka lastiklere battığını görmüştüm..
Claas'a bunu yapsaydı çizeli oksijenle eritirdim..
Ama bir çaresi var :)
5a8263f9043847540613a30207cceb81.jpg

İyi emniyete almışsın Yusuf abi. Bunları duyuyoruz. Önlem almak iyidir. Bizde eskiden baya önlem alırdık. Fiat' ların orta kollara güvenmezdik. Şimdilerde traktörlerin orta kolları sağlam ve hidrolik olunca. Pek gerekmiyor. Zaten orta kol sıyırcak kıvama geldiyse belli etmeye başlar....

EVET FOTOGRAFTAKI PIMIN NE KADAR KIRILMAYA MUSAIT OLDUGUNU GOSTERIYOR BUNUN IICN TAKILAN PIMLERIN NASILKI TRAKTORE BAGLANAN KISMI HASSAS BIR SEKILDE GECIYORSA EKIPMANA BAGLANANDA AYNI OLMASI GEREKIYOR BUNA DIKKAT EDIN YOKSA CEKIMDEDE SIKINTI YASARSINIZ YOLDA GIDERKENDE KESME MEYDANA GELIR

Pimler sağlam olsada uçlarına takılan küçük Çıt Çıt pimler düşüp büyük pimin çıkmasına neden oluyor...

Bir kaç defa arazide PİM DÜŞMESİ ve KIRILMASI sonucu pulluk çıktı. Uzun uğraşlardan sonra pulluğu tekrar takabildim.

Artık sadece YAYLI PİM kullanıyorum ve hiç pim düşmesi yaşamadım çok şükür.

dea9b594e1.jpg

Arkadaşlar eğer yaylı pim bulamazsanız alt fotoğraftaki GEÇMELİ PİM kullanmanızı tavsiye ederim. Zaten normal pimler ile fiyatları neredeyse aynı.

yaylipimler1.jpg

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Pimler sağlam olsada uçlarına takılan küçük Çıt Çıt pimler düşüp büyük pimin çıkmasına neden oluyor...

yusuf orta kolun çözümünü bulmuşsunda bir pime çare bulamadıysan onuda ben yazayım. bu iş için az miktar balya teli ve pense lazım. balya telini pimle yayın arasından geçirip dıştan getirip birleştir penseyle sık göreceksin ki sen penseyle sökene kadar sökülmeyecektir.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU