• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Çiftçi ve Vatandaş korunacak......

mhu.....
senin iletilerinden alıntı yapıp bir mesaj yazmadığım halde kendi kendine ortaya atladın..
9-10 sayfa yazıda neyi çözmüşsünüz..
birbirinizi yontmaktan başka..
benim derdim forumdan siyaseti uzaklaştırmak bunu herkes bilir.
sen neyin kafasını yaşıyorsun..
ne içtinse bizede ver seni anlayalım.
çok efendisin ama forumdaki nick'leri
bile kaynarmı sıcakmı şeklinde hitap ediyorsun..
işine bak mhu..
hayırlı paylaşımlar..
Benim burada olayı çözme gibi bir misyonum yok ama olayı tarımdan anlamayan işin ehilleri pek hala çözüyor.

mhu.....
senin iletilerinden alıntı yapıp bir mesaj yazmadığım halde kendi kendine ortaya atladın..
işine bak mhu..
hayırlı paylaşımlar..
Isine bak demişsiniz bakıyorum zaten benim işim tarım o yüzden buradayım.

mhu.....
işine bak mhu..
hayırlı paylaşımlar..
Kimseyi yontmak haddime değildir bir insan 40 ına kadar yontulmamış ise taktir edersiniz ki 40 ından sonra yontulması pek mümkün görünmüyor.

yaz gelsede azıcık çalışsak..
belki aklımız başımıza gelir..
Kış ....
milletin işi yokya..
dedikki bu arada şu devletin sorunları ve tarımdaki. yanlış politikaları çözelim.. :)
Bu ülkede konumu itibariyle asla ve asla sorun bitmez. Osmanlıda da rahat vermediler Cumhuriyette de. Ülkemize sahip çıkmak biz milletin sağcısı solcusu herkesin asli görevi.
Gelelim tarıma; tarımı çekirdekten yetişen, tarım sevdalısı ve en önemlisi ülke sevdalısı idareci nesiller yetiştirmeliyiz. Ülkemizde tarım şartları kimine göre iyi kimine göre idare eder kimine göre kötü. Bunlar tartışılır ama bu şekilde değil.
Tarım ve sanayi devletin yapı taşlarıdır. Bu sebeplede iktidarlar bunun mutlak surette farkındalar. Sadece eksiği çiftçiyi iyi duyamıyorlar yada duyuranlar eksik duyuruyor.
Burada kavga etmek yerine öncelikle kazananlar yada şöyle diyeyim memnun olanlar be olmayanlar adı altında anket düzenlensin. Sonra da bir konu altında önce memnun olanlar neden memnu olmayanlar neden memnun olmadığını yazsın. Olsun bitsin. Kırmayalım birbirimizi.

işin tarımsa..
başüstüne..
işin bu eli Nasırlı millete daha çok nasıl kazandırırım derdiyse..
Başüstüne..
o zaman hayırlı paylaşımlar..
bizde yanındayız..
Yok ben bu eli nasırlı insanlara bişey kazandıramam ancak kendi kendimize gücümüz yeter lakin haksızlık yapılırsa eğer bikaç kelam ederiz naçizane. Ayrıca o arkadaş kaç gündür yazdıklarını okuyoruz sanki bizler o bölgede yaşamıyoruz o bölgeyi bilmiyoruz çiftçilikten hiç anlamıyoruz gibi gelip burada sürekli çiftçileri ağlayan sizlayan gibi konuşması biraz açıkçası beni yazmaya itti.

Bu ülkede konumu itibariyle asla ve asla sorun bitmez. Osmanlıda da rahat vermediler Cumhuriyette de. Ülkemize sahip çıkmak biz milletin sağcısı solcusu herkesin asli görevi.
Gelelim tarıma; tarımı çekirdekten yetişen, tarım sevdalısı ve en önemlisi ülke sevdalısı idareci nesiller yetiştirmeliyiz. Ülkemizde tarım şartları kimine göre iyi kimine göre idare eder kimine göre kötü. Bunlar tartışılır ama bu şekilde değil.
Tarım ve sanayi devletin yapı taşlarıdır. Bu sebeplede iktidarlar bunun mutlak surette farkındalar. Sadece eksiği çiftçiyi iyi duyamıyorlar yada duyuranlar eksik duyuruyor.
Burada kavga etmek yerine öncelikle kazananlar yada şöyle diyeyim memnun olanlar be olmayanlar adı altında anket düzenlensin. Sonra da bir konu altında önce memnun olanlar neden memnu olmayanlar neden memnun olmadığını yazsın. Olsun bitsin. Kırmayalım birbirimizi.
Yok kırmak felan. Kirdiklarim varsa özür dilerim .

Dikkat edersiniz tarımda gelişmiş ülkelerin tarım bakanları çiftçi ailenin çocukları ve çiftçilik yapıyorlar. Bizdede öyle olsa tüm sorunlara hakim olurdular bence..

Cumhuriyet tarihi boyunca en az desteklenen sektör tarım sektörü olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında en çok kaynak ulaştırma sektörüne ayrılmıştır daha sonra değişik sektörler çeşitli büyüklükte desteklensede en çok destek ulaştırmaya olmuştur. Hem tarım ülkesi olmak hemde sektörel desteklerde tarımı 100 yıldır geri plana itmek heralde Türkiyeye mahsus bir özellik. Kimse çıkıpta burada ahkam kesmesin Türkiye Ekonomisinin sektörel desteklerine bakarsa 1930 yılından bu tarafa anlaşılır ki tarım bu ülkede daima geri plana itilmistir.

Dikkat edersiniz tarımda gelişmiş ülkelerin tarım bakanları çiftçi ailenin çocukları ve çiftçilik yapıyorlar. Bizdede öyle olsa tüm sorunlara hakim olurdular bence..
önüne Bakanı bakan yaparlarsa..
oda arkasına bakmadan oturur..
burda sorun büyük..
benim gözümde en iyi bakan
çiftçiyi sömüren koop ve zairaat odalarını tarihe gömen bakandır..
haaaa diyeceksinizki insanın derdi bitermi yokkk.. bitmez..
mazotta ucuzlasa gübrede...
para kazancımız kat kat artsa..
yine bişey bulur şikayet ederiz..
İnsanoğlu bu yaratılış gereği..
hep isteyecek
bi o kadarda şikayet edecektir..
herkese bol bereketli..
Sağlıklı ve huzur dolu Yarınlar dilerim.

önüne Bakanı bakan yaparlarsa..
oda arkasına bakmadan oturur..
burda sorun büyük..
benim gözümde en iyi bakan
çiftçiyi sömüren koop ve zairaat odalarını tarihe gömen bakandır..
haaaa diyeceksinizki insanın derdi bitermi yokkk.. bitmez..
mazotta ucuzlasa gübrede...
para kazancımız kat kat artsa..
yine bişey bulur şikayet ederiz..
İnsanoğlu bu yaratılış gereği..
hep isteyecek
bi o kadarda şikayet edecektir..
herkese bol bereketli..
Sağlıklı ve huzur dolu Yarınlar dilerim.
Benim hazmedemediğim de bu. mazotta ve diğer girdilerimizde büyük kar devletimiZe gidiyor helal olsun çünkü o bir şekilde yine halkına milletine döner. Ama bu kooperatifler ve odalar çiftçinin yanında olacağına hep arkasında. Arkamızı kollayamaz olduk. Düzgün çalışsalar zaten çiftçi ile birlikte hareket etseler hiçbir siyasi güç karşı koyamaz ve hakettiği değeri bir nebze de olsun verir. Birde köy kooplar var her ilde ve türkiye genelinde koskoca birlik ne iş yaparlar.
Burada en büyük sorun aracılar. Ofis bölgesel olarak zamanında açılsa bence en büyük sorun oradan çözülecek bunun üzerine yoğunlaşılması gerek.

Benim hazmedemediğim de bu. mazotta ve diğer girdilerimizde büyük kar devletimiZe gidiyor helal olsun çünkü o bir şekilde yine halkına milletine döner. Ama bu kooperatifler ve odalar çiftçinin yanında olacağına hep arkasında. Arkamızı kollayamaz olduk. Düzgün çalışsalar zaten çiftçi ile birlikte hareket etseler hiçbir siyasi güç karşı koyamaz ve hakettiği değeri bir nebze de olsun verir. Birde köy kooplar var her ilde ve türkiye genelinde koskoca birlik ne iş yaparlar.
Burada en büyük sorun aracılar. Ofis bölgesel olarak zamanında açılsa bence en büyük sorun oradan çözülecek bunun üzerine yoğunlaşılması gerek.
ersen düşün bir kere..
oda seçim zamanı yaklaşığı zaman,
başkan adayları kıyasıya yarış halindeler..
hatta rakiplere kin besler..
Seçici üyelere para dağıtır...
ellerinden geleni ardına koymazlar..
NEDENNN.... soruyorum neden..
çiftçiye hizmet etme yarışı öylemi...
ha ha..
Ben diyorumki....
kimki bu milletin parasını yeme yarışına girmiş ise...
kimki buna müsade etmişse..
kimki bunlara destek verip emek sarfetmişse..
hepsinin ....................
milletim adına hemde...
haram zıkkım olsun..
zehir olsun...
burunlarından fitil fitil gelecek inşallah.

Okuduğunu anlayacak kadar kapasiteye sahip olmayan, kapısının önündeki iki hayvanı gütmekten aciz insan kalkıp başkasına akıl vereceğine, o aklı kendisine kullansa belki sorunlarının bir kısmını çözer, gerçekten o kadar akıl varsa tabiki

Benim için bu konu bitmiştir diyorum ısrarla birileri hala benim ismimi kullanıyor.

Sayın adminler
-Bu forumda sadece belirli bir düşünceye sahip üyelerin yorum yapma hakkına mı sahipler
-Üyeler yapılan her yorumları okumak zorundalar diye sitede bir kural mı var?
-Benim yazdıklarımdan birileri rahatsız oluyormuş, bu kişiler benim yazdıklarımı okumama gibi bir hakka sahip değiller mi?
-Üyenin en azından şehir , yaş bilgileri yazması gerektiği söyleniyordu neden birileri buna uymuyor
-Yoksa daha önceden bu forumdan ayrılanlar farklı bir isimle mi geri döndüler

Sayın adminler
-Bu forumda sadece belirli bir düşünceye sahip üyelerin yorum yapma hakkına mı sahipler
-Üyeler yapılan her yorumları okumak zorundalar diye sitede bir kural mı var?
-Benim yazdıklarımdan birileri rahatsız oluyormuş, bu kişiler benim yazdıklarımı okumama gibi bir hakka sahip değiller mi?
-Üyenin en azından şehir , yaş bilgileri yazması gerektiği söyleniyordu neden birileri buna uymuyor
-Yoksa daha önceden bu forumdan ayrılanlar farklı bir isimle mi geri döndüler
değerli abicim..
önemli olan zaten konuştuğu olayın karşılığında yazılan fikirlere saygı duymak olan modern insan iletişimi
ne yazıkki bu forumda devamlılık sağlayamıyor..
bence kimse mesajından dolayı alıntı yapılmadan başkasına alıntı yaparak cevap vermemeli..
ortaya yazılmalı...
isim ve şehir belirtileri konusunda ise..
herkesin isim soyisim yaş ve şehir yazması ne kadar samimi olduğunun ispatıdır..
ki bizim sitede üyelerimizin tlf defteri ve ikametgah adresi bile var..
yazan yazıyor. mertçe..
yazmayanları anlamış değilim..
nette heryere tc.no v.s aile bilgilerini resimlerini bile paylaşan adam..
nasıl olurda bu çiftçilik ve arkadaşlık dostluk sitesinde ismini bile doğru yazmaz.. anlayabilmiş değilim..

değerli abicim..
önemli olan zaten konuştuğu olayın karşılığında yazılan fikirlere saygı duymak olan modern insan iletişimi
ne yazıkki bu forumda devamlılık sağlayamıyor..
bence kimse mesajından dolayı alıntı yapılmadan başkasına alıntı yaparak cevap vermemeli..
ortaya yazılmalı...
isim ve şehir belirtileri konusunda ise..
herkesin isim soyisim yaş ve şehir yazması ne kadar samimi olduğunun ispatıdır..
ki bizim sitede üyelerimizin tlf defteri ve ikametgah adresi bile var..
yazan yazıyor. mertçe..
yazmayanları anlamış değilim..
nette heryere tc.no v.s aile bilgilerini resimlerini bile paylaşan adam..
nasıl olurda bu çiftçilik ve arkadaşlık dostluk sitesinde ismini bile doğru yazmaz.. anlayabilmiş değilim..
Bir çoğu yaşını dahi yazmıyor abi
Bizde yorum yaperken ona göre saygılı olalım diyoruz ısrarla ama yine yazmıyolar anlamış deilim

Bu başlıkta bu ülkede para kazanmadığını iddia eden kişi

1- Ekilen arazinin az olması
2- Verimin düşük olması
3-İcar bedelinin yüksek olması
sebeplerden dolayıdır.
Bundan dolayı Verimli bölgelerde en az 250-300 dönüm verim düşük olan içanadolu gibi bölgelerde en az 400-500 dönüm arazi ekilmesi gerekiyor dedim

Burada bir art niyet yada siyasi bir düşünce var mıdır?

Sanki ben bunları yazmadımda başka birşeyler yazmışım gibi olay farklı taraflara çekilmeye başlandı, hayatımda siyasetle ilgim olmadı diyenler işi getirip siyasete bağlıyorlar

Bu forumda sözüm ona çiftçi olup hakkını savunmaya çalışan vatandaş İçanadolu bölgesinde Yozgatta 150-160 dönüm araziye sahip, ortalama aldığı verim 250-300 kg civarındadır. Bu bölgede bu kadar arazi eken kişiye devlet bedava mazot ve gübre versede bu kişinin geçinme şansı yok

Ya verimini 400-500 kg çıkaracak ki mümkün değil yada en az 500 dönüm arazi ekecek,

Şimdi kimlerin amacı siyaset kimlerin amacı sorunu çözmek yapılan yorumlarla herşey ortaya çıkacak

Bir çoğu yaşını dahi yazmıyor abi
Bizde yorum yaperken ona göre saygılı olalım diyoruz ısrarla ama yine yazmıyolar anlamış deilim
kaç kişiye bilmeden ayıp ettik..
bi yerde sıkıştımı yusuf bey benim yaşım felan diyo..
şahsen ben utanıyorum o anda..
ama suç bende değil..
abi yazzzz..
adını soyadını yaşını...
bunlar senin gerçeğin..
utanacak bişey varmı yok..
Eeeeeee daha neyin hesabı bu ..
ben bilmeiyorum haci ibo..
bana ters işler bu gizli saklı işler..
yaşımda belli yerimde Yurdumda..
ismimde belli cismimde...

Üst Alt