• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Denizli-Çivril Çerezlik Ayçiçeği Tarlaları 2015 Sezonu

Öncelikle herkese selamlar. Teknik sorunlardan dolayı çok fazla aktif olamıyorum. Sizlerle yazdan kalma fotoğrafları paylaşmak istedim. Bölgemizde ana ürün olarak çerezlik ayçiçeği ekimi yapılmakta. Bu sene zor bi üretim yılı geçirdik. İlkbaharda ekimden itibaren hava koşulları ve iklim ayçiçeği için ideal koşullarda değildi. Bu yüzden bölgemizde verim kaybı yaşayan üretici arkadaşlarımız oldu.Hasat ve pazarlama satım konusundada ülkemiz çiftçilerinin en kadim yarası olan fiyat belirsizliği düşüklüğü ve tüccarların keyfi fiyat politası yüzünden umduğumuz kazancı sağlayamadık. Ama Allah a şükür boynumuz dik alnımız ak bi sezonu daha sağ salim bitirdik. Yavaş yavaş yeni sezonn hazırlıklarımızda devam ediyor gübre mazot tohumluk araştırması temini fiyat takibi gibi vs... Herkese hayırlı kazançlar diyerek buyrun iyi seyirler ...

Ekli dosyalar

Bereketli olsun,
Türkiye`nin çerezlik ayçiçeğinin %40 ını karşılıyor Çivril
Merkezdenmisin Çivril`in?

Bereketli olsun.hasatı normal biçerdoverlemi yapıyorsun
yok biçerdöverle yapmıyoruz deneyenler oldu fakat kalite kaybı gibi problemler yüzünden bıraktılar. Biz hasatı çekirdek tarlada işçiyle kesilir tek tek onlar tarlada en az bigün bekletilir daha sonra resimlerin bi tannesinde gözüküyo ayçiçek hasat patozları var onlarla tarlada yapılır tanesi römorka doldurulur eve geldiğinde resimdeki gibi serilir kurutulur daha sonra savrulur temizlenir satılır. baya işçilikli bi ürün

bereketli olsun bizim tarlalar gökbaşlı mevkiinde belki isminide duymuşsunuzdur kurak tarım yapıyoruz su gelirse belki bize de ekmek nasip olur

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt