• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

dipkazan tavsiyeler

arkadaşlar dip kazan almayı düşünüyorum hangi marka nasıl tavsiyelerinizi bekliyorum.birde ege taraflarında fantom diye bişey varmiş onun hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

Markadan önce traktörün özellikleri önemli. Kaç bg? Hidrolik durum? ...v.s. traktör özellikleri nasıl bir patlatma almanda en önemli faktördür. Buna göre teklimi, çoklumu, bacaklar seviye ayarlımı olup olmaması, ağırlığı gibi etmenler seçilebilir. Dip kazan için genelde bacak için 40 bg denir ama bana göre derinlik, toprak yapısı ve ekipman ağırlığı etkilidir. Yine bana göre imkan varsa hidrolikli seviye ayarlı güzel olur. Yoksa da en azından civatalı, çentik ayarlı olsa da iyi olur. Adı üstünde diP kazan. Nasıldır bilmem kültivatör ile patlatma , patlatma ile de diP kazan karıştırılır. Eğer kültivatör gibi kullanıcıdan patlatmayı kültivatör kullan daha iyi. Aynı şekilde dip kazanı patlatma gibi kullanacaksan patlatma daha iyi. Yani neyi niçin kullanıcanızı iyi bilin. Bu seçiminizi kolaylaştıracaktır. Bazen tekli olana tekli patlatma denir ama özelliği farklıdır. Alâkası yok. Ve en son yine bence dip kazan gereksiz değildir. Tarla imarı için gereklidir. 3 senede birde olsa da bence kullanın.

traktör td110 üçlü alma fikrindeyim ve derinlik ayarı olmalı tabikide ben saglam dayanıklı olanı tecrübesi olandan ögrenmek istiyorum sonuçda aldıgımız zaman sorun çıkaran birşey olamsın

Trakya da td110 için tekli uygundur . 3 lü için 120 HP nin üzeri olması gerek sadece HP Yeterli değil ağırlık ve tutunma kapasitesi önemli

Sadece kuru tarım için tekli iyi olur, en fazla ikili.
Sulu tarımda da kullanacaksan 3 lü iyi olur. Bacakları söküp yakabilirsin, icabında 2 li, icabında tekli olur.

Maddi durumunuz iyise kuyruk milli çalışanı var onu almanızı öneririm, yakıt tasarrufu sağlarsınız. 3 lü 110 için sıkıntı çıkarabilir, keltaş'lı kullanıcısının dediğine katılıyorum, tekli ideal .

Kaç cm bacak boyu almak istiyorsunuz, sonuna kadar indirip mi sürüm yapacaksınız, td110d için 2 li olur en fazla tabi toprak yapınıza bağlı birazda

Bence tekli ideal olur. Birgün fazla çalışırsın ama traktöründe rahat eder işciliğinde güzel olur aleti sonuna kadar batırırsın

arkadaşlar teşekkür ederim sizin tavsiyenizle tekli olacak ve ayrıca kendim yapmaya karar verdim

Üst Alt