Diskli mi balta ayaklı mibzer mi

11.10.2017
477
323
26
Yozgat

İyi forumlar herkese. Mibzer almayı düşünüyoruz da şanzımanlı mibzer almayı düşünüyoruz bölgemiz iç anadolu ekim zamanı toprak tavsız kuru toprak oluyo genelde bayiden fikir almaya gittiğimde uçtan yaylı balta ayaklıların trakya modeli falan filan dedi sizce durum nedir

Yakın zamanda hms balta ayak 28 li aldım bende daha önce hiç bir tecrübem olmadığı halde .
Balta ayak konusunda sitemizde daha önce acılan konular var,daha olmadı nail ağam ve emrah hocamla irtibata geçin derim.
Hms düşünürseniz gökhan özkan ve emrah hocam yardımcı olur size.

Baktım o başlıklara da tarım aletleri satan şahıs kafamı karıştırdı çevremizde kullanan hiç yok nerdeyse kuru tarlada çalışmayacagını tavlı toprakta çalışacagını söyledi

Baktım o başlıklara da tarım aletleri satan şahıs kafamı karıştırdı çevremizde kullanan hiç yok nerdeyse kuru tarlada çalışmayacagını tavlı toprakta çalışacagını söyledi
Şayet arazinizde taş yoksa bence sorun olmaz.
Yozgatın hangi köyündensin,şefaatli bize yakın .
Benim arazilerimide tamamı kraç arazi ekim yöntemimizde aynı sizinki gibi nadas tarımı .
Bayi kullanmışmıda öyle söylüyo yada elinde balta ayak yokta ondanmı. Siz hangi marka almaya karar verdiniz .

Şayet arazinizde taş yoksa bence sorun olmaz.
Yozgatın hangi köyündensin,şefaatli bize yakın .
Benim arazilerimide tamamı kraç arazi ekim yöntemimizde aynı sizinki gibi nadas tarımı .
Bayi kullanmışmıda öyle söylüyo yada elinde balta ayak yokta ondanmı. Siz hangi marka almaya karar verdiniz .

Bana daha mantıklı geliyo balta ayak baklagil ekimi için de güzel. Elinde balta ayak yoktu evet. Yozgat sorgun taşlı tarlalarda var ordaki sorun ne olur acaba

Bana daha mantıklı geliyo balta ayak baklagil ekimi için de güzel. Elinde balta ayak yoktu evet. Yozgat sorgun taşlı tarlalarda var ordaki sorun ne olur acaba
İnan benimde fazla bi teçrübem yok ,taşlı tarla derken tarlada sabit olan kaya vs bicimindeki taş balta ayak oldu icin zarar verebilir ,diskli gibi üstünden atlayıp gecemez.
Ama ufak taşda pek sorun olmaz bence.
Bende özellikle balta ayak almam nohut ,çörek otu ,merçimek ve kimyon gibi ürünleride sorunsuz ekmek icin.

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
388631_8dbf47b278ef49efa010a7b7f869deae~mv2_d_4288_2848_s_4_2.webp

388631_55a7e2bf2ba44ad988877bb323cc4f55~mv2_d_4288_2848_s_4_2.webp

388631_706b863a829d468abcf210d9b71ca8f4~mv2_d_4032_3024_s_4_2.webp

Durmaz marka 19 ve 25 sıralı balta ayaklı kullanıyoruz, arazide taş yok, tav sert olduğu zaman yaylar yeterli geliyor, şanzımanlı olanlarda kursları kapama aparatları çift oluyor.Büyük tohum ekerken küçük aparat kapalı, büyük aparat açık oluyor, yonca ekerken, küçük aparat açılıyor.Elma büyüklüğündeki taşlardan rahat geçer.
Parseller büyükse çekilir tipte tercih edilebilir, askılı tipte 4 ton traktör olursa rahat çalışılır.

Yakın zamanda hms balta ayak 28 li aldım bende daha önce hiç bir tecrübem olmadığı halde .
Balta ayak konusunda sitemizde daha önce acılan konular var,daha olmadı nail ağam ve emrah hocamla irtibata geçin derim.
Hms düşünürseniz gökhan özkan ve emrah hocam yardımcı olur size.
Hms pnömatik mibzer var bizde tam bir rezalet. Kalite sıfır ARGE sıfır çöp oldu makinecik

Resimler ve ekler

• IMG-20210510-WA0019.jpg
    IMG-20210510-WA0019.jpg
    198.2 KB · Görüntüleme: 49