• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Elektirikte “tarımsal tarife” değişikliği

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
8,445
Konum
Bilecik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte “tarımsal sulama” tarifesinin adının “tarımsal faaliyetler” olarak değiştirileceğini belirterek, “EPDK ve bakanlığımız bu konuda çalışıyor. En kısa sürede bu müjdeyi somut olarak size vermiş olacağız” dedi.

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde çeşitli programlara katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte “tarımsal sulama” tarifesinin adının “tarımsal faaliyetler” olarak değiştirileceğini bildirdi.

Dönmez, Bilecik Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Samet Kavakoğlu’nun sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Bir müjdemiz var o zaman. En son Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde bu tarımsal faaliyeti yapan girişimcilerden elektrik tarife grubunun değiştirilmesi önerisi geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız ve 4-5 bakan da oradaydı. Beni çağırdı ve ‘Bu konuda bir şey yapabilir miyiz?’ dedi. Hemen gerekli arkadaşlarla koordinasyon yaptık. ‘Eğer siz talimat verirseniz yapabiliriz efendim’ dedim. ‘Yapın’ dedi, yaptık. Şu anda konu, bir yönetmelik değişikliği kısmına kalmış oldu.”

Bakan Dönmez, eskiden tarımsal sulama grubu sanayicilerinin, ticarethaneye göre daha düşük elektrik tarifesinden yaralandığını hatırlatarak, “Bu konuda bir çalışma yürüttük. Tarımsal sulama tarife grubunun adını ‘tarımsal faaliyetler’ olarak değiştiriyoruz. Tarımsal sulama da onun içinde. Tarımsal faaliyetler elektrik tarifesinin içinde, hayvancılık başta olmak üzere bununla ilişkili konular yer alıyor. EPDK ve bakanlığımız bu konuda çalışıyor. En kısa sürede bu müjdeyi somut olarak size vermiş olacağız” dedi.

www.dunya.com
 
Katılım
12.11.2018
Mesajlar
160
Konum
Konya
Ortada bir laf var bakalım icraat konusunda nasıl bir adım atacaklar. Yoksa yerli uçak gibi havada mı kalacak göreceğiz. Bu vaadin biz gariban çiftçilere değilde daha çok yandaş taşeron ve müteahhitlere yaracağından eminim.
 


Üst Alt