ERKUNTTAN HABERLER

Katılım
18.12.2007
Mesajlar
4,457
Konum
Eskişehir

Tarım Kredi ' den Erkunt Traktörleri ' ne Düşük Faizli Kredi

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, Türkiye ' nin ilk yerli tasarım traktörü olarak bilinen Erkunt ' u çiftçilere uygun vade ve düşük faiz imkanıyla satışa sunuyor.


Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, Türkiye ' nin ilk yerli tasarım traktörü olarak bilinen Erkunt ' u çiftçilere uygun vade ve düşük faiz imkanıyla satışa sunuyor.

İspatlanmış düşük yakıt tüketimi ve üstün çekiş gücüyle haklı bir üne sahip Erkunt Tarım Makinaları Sanayi ile Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilere en iyi hizmeti sunabilmek için ortak bir çalışmaya imza attı.
 
Katılım
18.12.2007
Mesajlar
4,457
Konum
Eskişehir
: ERKUNTTAN HABERLER

Erkunt Traktörlerinin Tasarruflu Olduğunu Noter Onayladı


Resmi büyütmek için tıklayın Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş tarafından üretilen Türkiye ' nin ilk yerli tasarım traktörü olan Erkunt, Tarım Makine ve Aletleri Test Genel Müdürlüğü ve Noter huzurunda gerçekleşen mazot testinde sağladığı yüzde 40 ' a varan oranlarda yakıt tasarrufu onaylandı.Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş tarafından üretilen Türkiye ' nin ilk yerli tasarım traktörü olan Erkunt, Tarım Makine ve Aletleri Test Genel Müdürlüğü ve Noter huzurunda gerçekleşen mazot testinde sağladığı yüzde 40 ' a varan oranlarda yakıt tasarrufu onaylandı.

Düşük yakıt tüketimi ve gücüyle haklı bir üne sahip olan Erkunt traktörlerinin mazot tasarrufu, Sincan 2. Noteri tarafından testle onaylandı. 30 Mayıs 2007 Çarşamba günü Ankara Yenikent ' te gerçekleşen testte Erkunt traktörleri 0,75 litrelik mazotla 1 dönümlük bir arazinin sürülebileceği belgelendi.
 
Katılım
18.12.2007
Mesajlar
4,457
Konum
Eskişehir
: ERKUNTTAN HABERLER

Erkunt Traktör, Bereket Meyveci ile bahçeye girdi

Türkiye ' nin en küçük bahçe traktörü ' Bereket 60 Meyveci ' yi üreten Erkunt, bu traktörünü özellikle fındık, zeytin, kiraz, vişne, narenciye, armut ve şeftali gibi küçük ağaçlar için tasarladı.

Erkunt Tarım Makinaları AŞ. Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan, Erkunt uzmanlığıyla, meyvecilik ve bahçe tarımı ile uğraşan çiftçilerin ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanan ürünün piyasanın en küçük, en çevik, en az yakan ve manevra kabiliyeti en yüksek traktörü olduğunu söyledi.

Armağan, 'Son olarak meyve üreticilerinin talebi üzerine Türkiye’nin en küçük, aynı zamanda en güçlü ve manevra kabiliyeti en yüksek traktörü Bereket 60 Meyveci’yi ürettik. Bereket Meyveci, 28.750 YTL (KDV dahil) fiyattan satışa çıktı. Bu traktör sayesinde meyvelere çarparak zarar veren büyük traktörler artık tarihe karışıyor' dedi.

Armağan, Erkunt traktörlerinin benzerlerine göre yaklaşık yüzde 40 daha az yakıt harcadığını ve düşük beygir gücünde bile yüksek çekiş gücüne sahip bulunduğunu kaydetti.

Türkiye ' nin en küçük bahçe traktörü ' Bereket 60 Meyveci ' yi üreten Erkunt, bu traktörünü özellikle fındık, zeytin, kiraz, vişne, narenciye, armut ve şe...
 
Katılım
18.12.2007
Mesajlar
4,457
Konum
Eskişehir
: ERKUNTTAN HABERLER

İlk Türk tasarım ve lisansına sahip Erkunt Traktör, ' ArmaTrac ' markası ile üretiminden 2,5 yıl sonra ilk ihracatını Bulgaristan ve Azerbaycan ' a yaptı.

Erkunt Tarım Makinaları Sanayi A.Ş tarafından Ankara ' da üretilen ilk Türk tasarım ve lisansı taşıyan Erkunt Traktör, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ' in de katılımıyla düzenlenen törenle Bulgaristan ve Azerbaycan ' a ilk sevkiyatını yaptı.

Törende konuşan Devlet Bakanı Tüzmen, 2 yıl önce yine aynı fabrikaya geldiğinde ilk heyecanı yakından gördüğünü ve bugün de üretilen Türk tasarımlı traktörün ilk ihracatını gerçekleştirmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi. Türkiye ' de otomotiv sektörünün, artık ürettiği 10 otomobilin 7 ' sini ihraç edebilir hale geldiğine dikkat çeken Tüzmen, 'Bu süreçte tarım traktörü ihracatımız da 39 milyon dolardan 2006 yılında 9 bin 867 adet traktör ile 148 milyon dolara yükseldi' diye konuştu. Tüzmen, dünyada traktör ihracatında ilk sırayı ABD aldığını, bu ülkeyi Fransa, Kanada ve İngiltere islediğini belirterek, 'Yürekten inanıyorum ki Erkunt da işe Bulgaristan ve Azerbaycan ' dan başlayarak, ' Kudret ' , ' Nimet ' , ' Bereket ' ve ' Servet ' isimleriyle dünya piyasalarında birer marka yapacak' dedi.

Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Tuna Armağan da, ' Türkiye ' nin traktörü ' sloganıyla çıktıkları bu yolda Erkunt Traktör ile ilk Türk tasarımı ve lisansına sahip traktörü ürettiklerini belirterek, bu aşamaya kadar geldikleri süreci anlattı. Üretimin ikinci yıldönümünde ilk ihracat bağlantılarını yapmaktan mutlulukla bahseden Armağan, Bulgaristan ve Azerbaycan ' a distribütörlük vererek, sektörde bir ilke imza attıklarına dikkat çekti.

TÜZMEN, TEST ETTİ ONAYLADI

Konuşmaların ardından Bakan Tüzmen, firma yetkilileriyle birlikte fabrikayı gezerek, traktör özellikleri hakkında bilgi aldı. Tamamlanmış olan traktörü inceleyen Tüzmen, önce fabrikada test platformunda traktör kullandı sonra test sürüşü yapmak için fabrika dışına çıktı. Burada traktör direksiyonun başına geçen Tüzmen, firma yöneticilerini yanına alarak, kısa süren bir test sürüşü yaptı.

Tüzmen, test sürüşünün ardından 'Denedik; şimdi ihraç edelim' diyerek, traktörlerin tır ' lara yüklenmesini izledi. Yüklemenin tamamlanmasının ardından Tüzmen, yola çıkacak tır ' ların önünde hazırlanan kudeleleri kesti. Azerbaycan ve Bulgaristan ' a gitmek üzere hareket eden tır ' ların ardından el sallayan Tüzmen, daha sonra yaptığı açıklamada, 'Traktörleri beğendim. Bu tür ihracatlar bizleri mutlu ediyor. Arkadaşları tebrik ediyorum' dedi.

HEDEF 1000 TRAKTÖR İHRACI

Törenin ardından Erkunt Tarım Makinaları Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Tuna Armağan ile Genel Müdür Zeynep Erkunt Armağan, Erkunt Traktör hakkında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Tuna Armağan, firma olarak, ' en büyük olmak yerine en iyisi olmak ' ilkesiyle hareket ettiklerini, bu amaçla herhangi bir traktör yerine mevcutlardan en iyisini yapmayı hedeflediklerini söyledi. Ürettikleri traktörler konusunda oldukça iddialı olduklarını vurgulayan Armağan, 60-80 beygirgücüne sahip traktörleri ile ilgili olarak 'Bu motor gücünde kimse elimize su dökemez' diye konuştu.

Armağan, traktörlerinin diğerlerinden farkının güç ve yakıtta sağladığı tasarruf olduğunu belirterek, 'Çiftçimiz yokuş yukarı çıkarken de bizim traktörle çift sürdüğünü görüyor. Ayrıca, yakıtta yüzde 35 tasarruf sağlıyor. Bu iyi ve tespit edilmiş bir rakam' dedi.

Genel Müdür Zeynep Armağan ise, 2007 yılındaki ihracat hedeflerinin bin traktör olduğunu, yurtiçi ile birlikte bu yılki toplam satış hedefini 3 bin 200 olarak açıkladı. Bugünkü ihracatla 16 traktör Azerbaycan ' a 8 traktör de Bulgaristan ' a gönderdiklerini belirten Armağan, ihracatlarının, bu iki ülkenin dışında görüşmelerin devam ettiği Polonya, Macaristan, Sırbistan, Sudan ve Mısır ' a da olabileceğini kaydetti.
 
Katılım
14.11.2007
Mesajlar
4,150
Konum
Ankara
: ERKUNTTAN HABERLER

İYİ GÜZELDE ERKUNTUN 80 HP LİK MOTORU YOKKİ 80 LİĞİN KATOLOĞUNA Bİ BAKIN KAÇ HP YAZIYOR 76HP
 
Katılım
17.12.2007
Mesajlar
3,301
Konum
Konya
: ERKUNTTAN HABERLER

Bütün TÜRK Traktörlerde öle 80 yazar 76 olur. evt-*-s
 
Katılım
19.12.2007
Mesajlar
1,180
: ERKUNTTAN HABERLER

EMRE SENDE COK BAŞKANLIK VAR GELSEN ŞU ERKUNT BAŞKANLIGINI BANA DEVRET NOLURRRRRRRRRRRRRRR
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt