• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Euro 2008'in Resmi Topu Europass

Katılım
16.11.2007
Mesajlar
2,255
Konum
İstanbul

Kalecilerin korkulu rüyası olacak Europass, Avrupa Şampiyonası 2008 ' de seyir zevki yüksek goller izlettirecek. Adidas 2006 FIFA Dünya Kupası için +Teamgeist ' i tasarlamıştı. Europass ise bu topun teknolojisiyle üretilen 2008 ' in resmi maç topu. 'Europass', turnuvaya ev sahipliği yapan Avusturya ve İsviçre arasındaki 'Euro' paslaşmayı ifade ediyor.
Çek Cumhuriyeti ' nin kalecisi ve Chease ' den hatırlayacağınız Petr Cech açıklamasında fazla etkilenmediğini belirtti. Vuruştan sonra topun hareketinin kestirilemez olduğunu söyleyen ünlü file bekçisi turnuva boyunca 30 metreden çokça gol izlenebileceğini vurguladı.
Ayrıca Cech bu tip gollerden sonra TV yorumcularının da 'Kaleci orada ne yapıyor? Bu topu tutabilirdi...' şeklinde açıklamalarda bulunacaklarını söyledi. Şutların hızlı geleceğini söyleyen Cech, gelen şutun saniyeler içinde yönünün değişebildiğini bunun son 5 metrede de olabileceğini söyledi. Bu nedenle uzaktan şutların kaleciler için kolay olmayacağını sözlerine ekledi.
Son Dünya Kupası ' nda kullanılan +Teamgeist gibi 14 panel konfigürasyonundaki Europass bir golf topunun tasarımında kullanılan aerodinamik prensiplere dayanılarak üretildi. Kontrolü yüksek tutmak adına yüzeyi kabarcıklı olan Europass ile şutlara daha fazla güç uygulanabilmesi sağlanarak yön değiştirmesi daha esnek hale getirildi.


alıntıdır
 


Üst Alt