Evrim Teorisi Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

Bir zamanlar evrimciydiler.. Bakın şimdi meseleye nasıl bakıyorlar?..

- “Çok acıklı değil mi?. Oturmuşuz burada yüzlerce yıldır kanıtlanamamış bir teoriyi kanıtlamaya çalışıyoruz.”

Dr. Robert A. Millikan / Nobel ödüllü evrimci

- “Bana göre evrim teorisi ayakta bile duramamaktadır.”

Henry Solomon Lipson / Fizikçi

- “Evrim karşıtı olmamın en önemli nedeni, 20 yıl boyunca üzerinde çalıştığım bu evrim meselesi hakkında bir şey bulamamak”.

Dr. Colin Patterson / Paleontolog

- “Darwin’in teorisi çöküştedir. Kesin olarak bir hayal mahsulüdür.”

Dr. Albert Fleischman / Zoolog

Bırak abi yaw böyle bir saçmalık olur mu
Herşey kendi kendine olmuş
Öyleyse ekinlere gübre atmayalım kendi kendine olsun.
Bililimin yarısı yalanlardan ibaret. Düşünsene sen bir şey hakkında yıllarca araştırma yapıyorsun ve en sonunda harcadığın emek ve yılların boşa gidiyor. Ama bunu boşa götürmemek için ekiple beraber bir karar alıyorsun ve örneğin diyorsun ki falanca yıldız 50 milyon yaşında. Bilim adına yapılan bir açıklama olduğu için inandırmak kolay fakat kanıtlamak imkansız. Yalnız günü kurtarmaya yönelik oluyor. İşte bilim boyle birsey. Her bilimsel açıklama doğru değildir fakar onlara göre herşeyin bilimsel bir açıklaması vardır yalnız unuttukları birşey var ki o da ilahi açıklama bu da vardır.

• Beğen
Tepkiler: ASİL_1
Şimdi burada birileri sizlerle aynı inançları paylaşmadığı için aşağılamanız mı gerekiyor?
Herkes din özgürlügüne sahiptir.
Ister adam gider fren balatasına tapar ister muz kabuğuna.
Evrim kanıtlanamadığını bilmiyorum ama evrimin karşısında kabul edilebilir bir tez de sunulmadı.
Bilim konusunda bilginizi sorgulamak istemiyorum ama her okuduğunuza inanmayın lütfen. Darvin sizin görüşünüzün tersindeyse ona karşı tez sunun.

Bizim yerli meshur bi darvinci bi bilimadami vardi..

Kitabinda aynen özetle şunu iddia ve bi yerde itiraf ediyor..

Birak bi insani herhangi canli bi hucrenin, organizmanin tesadufler sonucu olusmasi..

Daktilo basindaki bi maymunun tuslarla oynarken tesadufen insanlik tarihini yazmasi gibi bisey..

Olasilik ihtimal bu kadar dusuk ama bi Yaraticinin oldugunu kabul etmek bilimsel olmaz.. o yuzden biz buna inaniyoruz..

---

Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz, bir harf kâtipsiz olamaz; biliyorsun.

Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam şu memleket hâkimsiz olur?

• Beğen
Tepkiler: ASİL_1
Yalnız gercekten bilen biri varsa aydinlatsin..

-darvin amca komple yaraticiyi mi inkar ediyor

-yoksa yaraticinin tek bi tur yarattigini sonra cesitlerin tesadufen olustugunu mu

Bildigim aslen inancli bi hristiyan.. yani orasi da muamma..

---

Ama Surası kesin.. bati-kapitalizm-emperyalizm icin bulunmaz bi teori.. yanlis olsa da onlar icin bicilmis kaftan..

Herturlu sömuru ve kan dökme "bilimsel" bi aciklama "destek" buluyor bu teori sayesinde böylece..

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Yalnız gercekten bilen biri varsa aydinlatsin..

-darvin amca komple yaraticiyi mi inkar ediyor

-yoksa yaraticinin tek bi tur yarattigini sonra cesitlerin tesadufen olustugunu mu

Bildigim aslen inancli bi hristiyan.. yani orasi da muamma..

---

Ama Surası kesin.. bati-kapitalizm-emperyalizm icin bulunmaz bi teori.. yanlis olsa da onlar icin bicilmis kaftan..

Herturlu sömuru ve kan dökme "bilimsel" bi aciklama "destek" buluyor bu teori sayesinde böylece..

Araştırırsan İngiliz bilim adamları dahi Darvin'e güler ve kimse inanmaz. Özellikle bizim ülkemizdeki sapık okumuş kesim inanır.

Ateşe tapanlar, hayvanlara tapanlar, heykellere tapan veya tören düzenleyenler ayetlerde açıkça cehennemlik oldukları yazılıdır.

b66f5438-1695-46b7-ac0c-55708c06b9f8.jpg

buddhist1.jpg

hintliler-neden-inege-tapar_780x439.jpg

tamamda kendi mantığımı bırakıp neden darwin'e inanayımki..
akıl ise mevcut..
düşünme ise mesele oda var..
mantık,fizik,kimya..
vede okuyup anlayabilme..
bunlarda bizde mevcut..
e daha niye gidip onun bunun savunduğu tez'e inanayımki..
bu konulara çok merakım vardı..
insan araştırıp okuyunca iknâ oluyor..
kimse merak buyurmasın..
darwin emmiye selam..

Enes abi..

Bu darvin yaslaninca olumune yakin.. kafayi solucanlara takmis..

Ciddi ciddi epey arastirmis denemeler vs..

Millet iyice kafayi yedi heral demis..

Lakin yigidi oldur hakkini yeme.. solucanlarin topragin ilaci oldugunu, kaliteli toprak makinasi oldugunu farketmis..

Ve

"Solucan kadar kucuk ama toprak, hayat icin ondan faydali bi canli gormedim" demis..

Lakin mikroskoplar vs yoktu cok ilkeldi.. simdi iyi bi mikroskopla 1 cay kasigindaki trilyonluk canli faydali bakteriyi gorse..

Sen be buyuksun "Tanrim".. tobeler tobesi olsun derdi muhtemel:)

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
Bilim çok önemlidır şahsen bilimi destekleyen biriyim yalnız yukarıdaki yorumumdada belirttiğim gibi iki tüy sakal bırakıp kendisini bilim adamı sanan yuzbinlerce insan var. Mesela bizim ülke bilime önem verseydi bizimde yerli ve dünyada kendisini kanıtlamış bir traktorumuz olurdu. Fakat bilim adına çalışma yapan kişide sonuçta bir insan. Yani ancak yarısı doğrudur geri kalan yarısıda yalandır.
Zaten bilim demek yalanlardan yola çıkarak doğrulara ulaşmak demektir. Ham maddesi yalandır. Bazıları bilim çalışmalarında başarısız oldukları zaman ham maddeyi olduğu gibi insanlara sunuyorlar. İşte o bilim değil filimdir.

Kaç kişi kur anı mealini degil tefsirini açıp okuyup okuduğundan bir mana çıkarmış ve tefsir ini ilahiyatçılar dışında çok az kişı anlar

Tevsirler çok uzundur ama anlaşılır şekilde.

Aç oku bakalım belki anlarsın sende. Hemen öfkelenme güzel kardeşim, ben sana çok yakınım arkadaşlar çok iyi tanıyor, eğer istersen sana Kur-an ve meali hediye edebilirim.

Sen yeterki böyle hemen Kur-an'a karşı çıkma kardeşim.

Benim anlamadığım konu bizim böyle güzel bir ilahi kitabımız olduğu halde insanlar neden fenalık yapar. Geri kalmışlık yobazlık gericilik hile hurda ne ararsan içimizde. Diğer müslüman devletleride keza aynı. Bide işitidir fetosudur sözde hacısıdır hocasıdır üfürükçüsüdür tükürükçüsüdür var. Oysa kitabımızda böyle mi yapın yazıyor. Tabi herkes işine gelen tarafını yapıyor. Böyle olduktan sonra adam olmayız biz.

• Beğen
Tepkiler: srtys ve ENES4422
Mantık nedir önce ona bir akıl yürütmek lazım bana kalırsa. İnsanoğlunun aklına yatırdığı, kabul ettiği ve kendini inandırdığı bir olguyu "mantık" olarak yorumlaması, aklının almadığını ise hayal ürünü olarak kabul etmesi, çok basit bir yaklaşım bana kalırsa. Bir sonucu ya da oluşumu ısrarla mantıklı temeller üzerine dayandırmaya çalışan bu tür insanlarıda samimi bulmuyorum. Yaratılışta açık bir güç olduğu ortada, ben inançlı biri olarak bu gücün Allah olduğunu kabul ediyorum, bir başkası başka bir varlığa inanır o ayrı mesele. Yani kalkıpta mantıklı ve realist (bu iki olguyuda kabul etmiyorum gerçi) olması için "Allah var, çünkü Akdeniz'de dağlar denize paralel" mi diyelim anlamıyorum ben.

Ek olarak bahsi geçen bir konu: ortaya bir tez atılıyorsa, bu tezin sözde doğruluğunu çürütmek için neden bir karşı tez üretelimki. Önce ortaya atılan tezin kabul görülmesi lazımki ona karşı bir argüman kullanabilelim.

Tevsirler çok uzundur ama anlaşılır şekilde.

Aç oku bakalım belki anlarsın sende. Hemen öfkelenme güzel kardeşim, ben sana çok yakınım arkadaşlar çok iyi tanıyor, eğer istersen sana Kur-an ve meali hediye edebilirim.

Sen yeterki böyle hemen Kur-an'a karşı çıkma kardeşim.

Abi karşı çıkan yokki ben şuna karşıyım her şey Kur an da var yada o Kur anda yazıyor diyen okumadan araştırmadan her şeyin üstüne bi kulp uyduran zihniyete karşıyım avrupa Kuranın içeriğini çözmüş
Şu anda bilime yön veriyor
Bizde ise bişey icat oldu mu ya o zaten Kur anda yazıyor diyorlar yazıyorsa mübarek sen niye daha önce bulmuyorsun yada Kuranı tam anlamıyla harfi harfine sindirememişiz

Benim anlamadığım konu bizim böyle güzel bir ilahi kitabımız olduğu halde insanlar neden fenalık yapar. Geri kalmışlık yobazlık gericilik hile hurda ne ararsan içimizde. Diğer müslüman devletleride keza aynı. Bide işitidir fetosudur sözde hacısıdır hocasıdır üfürükçüsüdür tükürükçüsüdür var. Oysa kitabımızda böyle mi yapın yazıyor. Tabi herkes işine gelen tarafını yapıyor. Böyle olduktan sonra adam olmayız biz.

Şimdi seni daha çok sevdim, yazdıklarını çok insan yazamaz ve idrak edemez.

İnsanların yanlış yolda olmalarının tek nedeni var. Sadece bir neden.

O da insanların Kur'an-ı c.c. bilmemesi ve Allah yolundan ayrılması.

O saydığın cümle yolda olanlara sorulsa; hepsi yaptıklarının doğru olduğunu düşünür ve söyler.

Bilim konusunda gidebildiğiniz yere kadar gidin diyen bir Peygamberin ümmetiyiz.

Evrim teorisi tabiki bir tezdir, arkadaş onun karşısında bi tez olmadığını söylemiș, bizim ona karşı diyebileceğimiz bir söz yok Rabbim onun gözünü perde çekmiş, gözünün önündeki görmüyorsa ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...