Farmall 85 C için ilk izlenimler !!!

Arkadaşlar bildiğiniz üzere geçen hafta farmall 85c almıştık.Gerek konu üzerine gerekse özelden gelen iletilerde traktör hakkında izlenimlerimi aktarmamı isteyen arkadaşlar vardı.Traktörle aşırı dereceli rampalardan 107 çuvalgübre getirdik.640 a göre 1 vites same explorer 90 a göre yer yer 2 vites yukarıda geldi.Rampacılığı beni tatmin etti. ;) motor pratik devrini alıyor hemen.Bu kasaya 95 ve üzeri çok daha iyi olacağı kesin.
Römorkla geri geri biraz zor geliyorum daha tam alışamadım sanki motor birden dönmüyor gibi.Maks hızı 41 olarak gördük.Ha birde zıplama 640 a göre daha fazlaydı.Yalnız lastik basınçları fazlaydı gübre yükleyince bile doğru düzgün yanak atmadı lastikler.Römorku emanet olarak komşudan aldık.Güzel oturaklı geldi bana ama boya kalitesi düşük birde saçları ince.Geçen ay adapazarı pancar kooperatifinden 12 bine almışlar ilgilenen olursa fiyat bilgisi olsun.

Bu arada depo yarıdan az fazla 4380 kg geldi.2x40 kg ek ağırlık atmayı düşünüyorum.onunla beraber depo dolu olursa 4500 net ağırlığı olur.

Maşallah. Ben bilmiyorum bunlar farmall serisi tamamen avrupa üretimimi oluyor yoksa Türkiye montajmı ?

valla kimisi diyor tamamen avrupadan ithal kimiside montajı türkiyede yapılıyor diyor.Benim işime türkiyede montajı yapılması daha iyi olur çünkü avrupadan itale göre yedekparça tedariği çok daha iyi olur.Zaten fabrika 100 km ötemizde.Sağlam olsunda ne olursa olsun :D

• Beğen
Tepkiler: MEKANİKMEN
41 km hiz yolda ekonomi sağlar, Çok begendim. 4300 kg ağırlığı az değil, bu yil denedikten sonra az geldigini duşunuyorsan ekstra agirlik al bence.
Şimdi yeni pullukta alcan mecbur, en az 16 numara ve topragi tam çeviren bişey olsun. Ciftci tv de aydin pulluk calisma yaptigini söylüyordu.

• Beğen
Tepkiler: samet denk
41 km hiz yolda ekonomi sağlar, Çok begendim. 4300 kg ağırlığı az değil, bu yil denedikten sonra az geldigini duşunuyorsan ekstra agirlik al bence.
Şimdi yeni pullukta alcan mecbur, en az 16 numara ve topragi tam çeviren bişey olsun. Ciftci tv de aydin pulluk calisma yaptigini söylüyordu.

pulluğa para yok seneye ekipman için ayrı bir bütçe ayırıp pulluk.ilaçmakinası.gübre serpme.patlatma ve ciguli almayı düşünüyorum.Şuanlık limit doldu pulluğu komşudan idare edeceğiz bu yıllık abi :D

Traktorunuz hayirli olsun oncelikle.
Rampada kolay devir almasinin sebebi ise 3.4 lt motor hacmine sahip olmasi. Adapazari fabrikasina gittigimde farmall görmüştüm üretim bandinda. Fakat Türkiye pazarinami giriyor mu bilmiyorum. Ama parca temini kolaydir case de. Donus acisini degistirebilirsiniz. On lastikler dondugu anda dayandigi 2 tane cıvata var. Biri sagda biri solda. Onlarin iclerinde 2 tane yarim santimlik somun gibi pul vardir. 2 taraftanda 1 er tane alın dönüş biraz daha rahatlayacaktir fakat 4 çeker bağlı iken donuslerinizi yavas yapmaniz gerekli. Çünkü icerideki saftin istavrozlarini zorlarsiniz. Ben jx110 un donusunu actim. Eski 80-66 ile ayni oldu. Zaten bundan daha fazla acarsam on agirliklara deyiyor.
Agirlik olarak yeterli. Fazlasi yakita etki eder bilginiz olsun. Fiat Power Teknoloji yani FPT motor. Italyan mali cok iyi bir motordur. Az yakitla cok is yapar. Trakya topraklarinda 4 lu 14 pulluk. 9 lu cizel. 23 lu yada 25li aysan cok rahat goturur. Fazla zorlamaya gerek yok. Makinalarinizi alirken traktorunuze takip ve deneyip alin tavsiyemdir.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Eyüp kardeşim tekrardan hayirli olsun bu motor seni asla pisman etmez daha kullandikcada anlayacaksin nasil bir motor oldugunu. Alabilecegin en güzel traktoru aldin same explorer 85 bahce tipine 140 lira istiyorlar case sameden 100 gömlek daha üstün traktör

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Eyüp kardeşim tekrardan hayirli olsun bu motor seni asla pisman etmez daha kullandikcada anlayacaksin nasil bir motor oldugunu. Alabilecegin en güzel traktoru aldin same explorer 85 bahce tipine 140 lira istiyorlar case sameden 100 gömlek daha üstün traktör

aynen şuan herşeyi ile memnunuz.yalnız yakıt ölçmedik ama ibreye göre fazla gibi.30 dönüm tekparça toprağı işlemesi çok zor biryer var orada net ölçüm yaparım.kalite olarak üstünmüdür bilmem de çekiş de çok çok daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: Halil7778