Fiat 480 s8

Arkadaslar s8 e rektefe yapmayi dusunuyoruzz ama daha guclu olmasi icin baska buyuk bir sekmen piston takilirmi takilirsa hangi traktorlerinki uyar
Biz 102 mmlik attırdık. Takım contası takmışlar 70lik düz 480 boş bayılıyordu eskisinden kötü oldu sonra durum anlaşıldı 55lik contayı yiyince düzeldi. Ama çokta bi fark yok. Orjinal pistonla pompa iyi bir ayarla daha seri olur benim görüşüm. 540 la aynı değilse pistonlar 540 çaktırın derim. Ama gömlekler oyulacak sakın bloğu oydurmayın. Bir de eski gömlekleri kullanın isterseniz. Serilik gitti bizimkide biraz 54 c540 a benziyor sesi

8e8e3aab82cae57167fe1339dd179bbc.jpg

83 model bizim s8 2011 veya 2012 de rektefe ettirdik pompayı iyi bi ustaya yaptırın o zaman 1300 lira vermiştik sırf pompaya şimdi çok seri çekişi de güzel.
Bunlarda büyük motor ufak motor oluyormuş o hangi modellerden ya da nasıl anlaşılıyor ki ? bi kaç s8 daha gördüm bizimki kadar çekişi yoktu.

Orjinal ayarda yaptırın bence.480ler kendi kasasına göre guçleri iyi diye biliyorum.rektefiyeden sonra iyi pompa ayarı işinizi gorur.onun dışında uydurma yapmaya çalıştığınız parçalardan randıman alamamamızın yanında,yaptığınız işlem boşa gider.bu sefer bir okadar daha masrafı göze almak gerekir.

byk motor diye aradigin 85-86 model olanlardir. ozellikle 86 model 480 s8 tapali bloktur. ( tapa kartelde yag kontrol çubugunun yaninda cikinti seklindedir) senin 83 model seri motordur. tapali bloklar biraz daha agir kalir ama cekisi digerine gore daha iyidir.

İyi günler arkadaşlar benim bir sorum olacak Fiat 480 var biz de çift sürerken veya ağır bir yük taşırken arka teker lerin ordan çat diye bir ses geliyor, bugün usta götürdüm, cer dişlisinin somun oynamış o sıkıldı, başka bir sorun gözükmüyor dedi, köye geldim pulluk ile tarla sürdüm yine o çat sesi geliyor sorun nedir acaba

İyi günler arkadaşlar benim bir sorum olacak Fiat 480 var biz de çift sürerken veya ağır bir yük taşırken arka teker lerin ordan çat diye bir ses geliyor, bugün usta götürdüm, cer dişlisinin somun oynamış o sıkıldı, başka bir sorun gözükmüyor dedi, köye geldim pulluk ile tarla sürdüm yine o çat sesi geliyor sorun nedir acaba
İyi bir ustaya goturseniz iyi olur ayna mahruti veya akistan olabilir en masrafiz ve iyi niyetlisini jantta catlak olabilir