guncellenmiş parsel sorgulama

https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/ uzun zamandır kullanıyorduk arazilerimizin sınırlarını yada kac m2 oldugunu buluyorduk.şimdi guncellenmiş belkid euzun zaman oluyor ama ben yeni farkettim..
mesela burada meraları hazine arazilerinigörebiliyoruz analizlerden son yıllarda alınan satılan yerleri de görebiliyoruz..

https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/ uzun zamandır kullanıyorduk arazilerimizin sınırlarını yada kac m2 oldugunu buluyorduk.şimdi guncellenmiş belkid euzun zaman oluyor ama ben yeni farkettim..
mesela burada meraları hazine arazilerinigörebiliyoruz analizlerden son yıllarda alınan satılan yerleri de görebiliyoruz..
Abi nasıl kullanıldığı paylasirmisin resimli oklarlar la ben bulamıyorum bırakın merayi ben kendi tarlalrimi olcemiyorum:[emoji1]

Bu sınırlar ölçüm yapınca ne kadar fark ediyor bilgisi olan varmı ? Şuan mesela bizim sinir komşu tarlanın içinde görünüyor kadostro ya ölçüm yaptirsam aynı çıkar ? Değişiklik olurmu ?
Ozel haritaci yada kadastro ya olcum yaptırırsan gerçek sınırlar ortaya cikar en doğrusu
Benim haritaci şehir içinde 5 cm şehir dışında 10 cm gibi bir rakkam yanilma payi var benim isaretledigim olctugum yere itiraz olursa istediğine olcturebilirsin demisti
Kazanacagin yer masrafi kurtariyorsa ölçtur yerini
Hic tereddüt yaşamaya gerek yok

• Beğen
Tepkiler: a s özer
Ozel haritaci yada kadastro ya olcum yaptırırsan gerçek sınırlar ortaya cikar en doğrusu
Benim haritaci şehir içinde 5 cm şehir dışında 10 cm gibi bir rakkam yanilma payi var benim isaretledigim olctugum yere itiraz olursa istediğine olcturebilirsin demisti

Abi terettut değil de dedelerimiz tarla yolu koymuştu aralarında anlaşıp şimdi biri geldi toncu yolu soktu biz yolu kullanmıyoruz ancak ilerideki insanlar magdur oldu babam bizim tarladan geçin demiş ancak yaklaşık 100 metre sonra önlerine ağaç ve ağıl yıkıntıları çıkıyor diğer tarlaya yine geçiyorlardı Ekim ayındatikleri yere taş getirmiş sürmüş ekmiş babamda ne taşa ellettirdi nede bizim tarladan yapılan yola ellettirdi taşlar gelince bizim tarlanın ortasından gidiyorlar Allah var gönlüm razı olmadı o şekilde geçmelerine ama babam elleme deyince ne tarlaya gittim nede bı taşın yerini değiştirdim ama aklım halen tarlada ...

• Beğen
Tepkiler: megahakan

siteye girince
sol tarafta idare kısmı seçiliyor
tarlanın tapu kaydını gir
sorgula tüşüna bas
tarla ekranda gözükür
orta kısımda etrafındaki tarlaların m2 sinede bakabilirsiniz
ayrıca prta kısımda tarla bilgilerini indirebilirsiniz.
KML indirirseniz google earth yapıştırısanız. tarla sınırları belli olur
işgal durumu varsa ortaya çıkar ona göre haritacıya veya tapuya ölçüm yaptırısınız
DXF seçerseniz Autocad de direk tarlanın çizimi ortaya çıkar
her ikisindede alan ve mesfe öl.ümü yapabilirsiniz
Yanlız şu anda sistem çok yavaş 1 haftadan beri giremiyorum

siteye girince
sol tarafta idare kısmı seçiliyor
tarlanın tapu kaydını gir
sorgula tüşüna bas
tarla ekranda gözükür
orta kısımda etrafındaki tarlaların m2 sinede bakabilirsiniz
ayrıca prta kısımda tarla bilgilerini indirebilirsiniz.
KML indirirseniz google earth yapıştırısanız. tarla sınırları belli olur
işgal durumu varsa ortaya çıkar ona göre haritacıya veya tapuya ölçüm yaptırısınız
DXF seçerseniz Autocad de direk tarlanın çizimi ortaya çıkar
her ikisindede alan ve mesfe öl.ümü yapabilirsiniz
Yanlız şu anda sistem çok yavaş 1 haftadan beri giremiyorum

Iste artik o dedikleriniz yok daha kullanisli olmus son 10 yilda alinip satilanlari bile listeliyor tum parsellerin uzerinde numarasida yaziyor

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
f017ac4a13127f06f5f64693df28e5a7.jpg

Yukarıdaki i harfine yani (info) ya önce bas bırak sonra hangi parsele bakacaksan üstüne tıkla böyle olur