Hayvan üretim kredisi hakkında

Kıymetli büyüklerim. Ailemin beş damızlık toplamda 12 büyükbaş hayvanı var. Eski bakım usulü ile hayvanlarına bakmaktadırlar. Hali ile çok yorulmakta ve karın tokluğuna çalışmaktadırlar. İyi bir fizibilite yapıp güzel bi çalışma ile inek sayısını artırmak ve tamamen yeni usullere geçmek istiyorum. Zıraat bankasının hayvansal üretim kredisini kullanmak istiyoruz. Kefil ee ipotek şartlarını yerine getirebiliriz. Kullanan abiler varmıdır. Ne gibi şartları vardır. Bilen abiler bilgilerini paylaşabilir ler mi. Teşekkürler.

Şartı neyi yok çok
Ahırınızın işletme belgesi ve çks belgeniz var ise bu belgeler ile ziraatbankasına gittiğinizde sizinle ilgilenirler
Şart yok dedim ama kredi siciliniz çok değil biraz düzgün olsun yeterli

Bir arkadaşım. Ilçe tarımda işletme belgesi aldı. kendi üzerine çevresindeki dostların 60 tane ineklerinin küpelerini kaydettirdi ahırı yok hiç bir şeyi yok tarlası evide yok bankadan 70 bin lira kredi aldı.
Nasıl verdi banka buna bu krediyi anlamış değilim

Haziranda yem kredisi kullandım 100 baş hayvanım vardı irili ufaklı kar zarar getiren hayvanları tespit ettiler 28 adetini satmamı veya başkasına devretmemi söylediler ( zarar ettiren 13 ay altı dişiler) arkadaşımın üzerine geçirdim onları kalan 62 adeti için Tarsimden sigortalattırdılar kullanacağım krediden düşüyorlar tutarı sonra ipotek aldılar çiftliğin ve evimi daha sonra başka düşük faizli kredilerden kredi bitene kadar kullanmayacağına dair bir sözleşme imzalatıyorlar sonra ipotek aldıkları çiftliği ve evide sigortalıyorlar yangına hırsızlığa vs vs ye karşı çiftlik için paratoner, yangın tüpleri, yangın hortumu isteniyor eğer sağlayamazsan 60 gün müddet veriyorlar. Bu kısım sadece sigorta için eğer yarın birgün yangın çıkarsa ücreti ödemiyorlar en son ise proforma fatura istediler onuda yemciden aldım onun hesabına geçtiler parayı 100k ya kadar 0 faiz 18 ay sonra ödemeli 100k üstü 18 ay sonunda ödeyeceğin faiz %4

Kıymetli büyüklerim. Ailemin beş damızlık toplamda 12 büyükbaş hayvanı var. Eski bakım usulü ile hayvanlarına bakmaktadırlar. Hali ile çok yorulmakta ve karın tokluğuna çalışmaktadırlar. İyi bir fizibilite yapıp güzel bi çalışma ile inek sayısını artırmak ve tamamen yeni usullere geçmek istiyorum. Zıraat bankasının hayvansal üretim kredisini kullanmak istiyoruz. Kefil ee ipotek şartlarını yerine getirebiliriz. Kullanan abiler varmıdır. Ne gibi şartları vardır. Bilen abiler bilgilerini paylaşabilir ler mi. Teşekkürler.
Ben bu iş için çks belgesi çıkarttım ve hayvan işletme belgesi de aldım. Sadece bu çks nin 1 sene dolması lazım. Tabi yeşil kartliydim sistem otomatikmen tarım bağkur sigortası yaptı sigorta ödeyecem nisan ayına kadar . Inslalh nisan ayında ziraatten kredi için başvuru hakkım doğacak. 18 ay vadeli %3 veya %8 faizle .