Hesaplama Hatası

Katılım
19.07.2007
Mesajlar
5,283
Konum
Eskişehir

Hesaplama Hatası

Dünyanın en komik kazası: Bir duvarcı ustasının şantiyede yazdığı mektup:

Sayın şantiye şefim;

İş kazası tutanağına planlama hatası diye yazmıştım. Bunu yeterli görmeyerek ayrıntılı anlatmamı istemişsiniz. Şu anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen aşağıda anlattığım gibi olmuştur:

Bildiğiniz gibi ben bir duvar ustasıyım. İnşaatın altıncı katındaki işimi bitirdiğim zaman biraz tuğla artmıştı. Yaklaşık 250 kg kadar olduğunu tahmin ettiğim bu tuğlaları aşağıya indirmek gerekiyordu.

Aşağıya indim, bir varil buldum, ona sağlam bir ip bağladım ve ardından altıncı kata çıktım. İpi bir çıkrıktan geçirip ucunu aşağıya saldım. Tekrar aşağıya indim ve ipi çekerek varili altıncı kata çıkardım. İpin ucunu sağlam bir yere bağlayıp tekrar yukarı çıktım. Bütün tuğlaları varile doldurdum. Aşağı indim, bağladığım ipin ucunu çözdüm. İpi çözmemle birlikte birden kendimi havalarda buldum. Nasıl bulmayayım? Ben yaklaşık 70 kiloyum. 250 kilogram varil süratle aşağıya düşerken beni yukarı çekti.

Heyecan ve şaşkınlıktan ipi bırakmayı akıl edemedim. Ben yukarı çıkarken yolun yarısında, aşağı inmekte olan tuğla dolu varille çarpıştık. Sağ iki kaburgamın bu sırada kırıldığını sanıyorum. Tam yukarı çıkınca, iki parmağım iple beraber çıkrığa sıkıştı; Parmaklarım da bu sırada kırıldı. Bu esnada yere çarpan varilin dibi çıktı ve tuğlalar etrafa saçıldı.

Varil hafifleyince, bu sefer ben aşağı inmeye varil ise yukarı çıkmaya başladı ve yolun yarısında yine varille çarpıştık!.. Sol bacağımın kaval kemiği de bu sırada kırıldı.

Yere inince can havli ile ipi bırakmayı akıl ettim. Bu sefer de başımı yukarı kaldırdığımda boş varilin süratle üzerime geldiğini gördüm!...

Kafatasımın da böyle çatladığını sanıyorum. gözümü hastanede açtım......

[size=6pt](Alıntıdır)[/size]
 
Katılım
10.12.2007
Mesajlar
98
Konum
G.ANTEP
Ynt: Hesaplama Hatası

muhaa*-*- muhaa*-*- muhaa*-*- muhaa*-*- adam oloseymıs bunda iyimişş ha ne olayy beeeeee şaşrı-*-*
 
Katılım
14.11.2007
Mesajlar
4,150
Konum
Ankara
Ynt: Hesaplama Hatası

İYİ GENE İPİ BIRAKMAYI BAŞARMIŞ AMA ZAMANLAMA YANLIŞ
GÜZELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
 
Katılım
29.12.2007
Mesajlar
354
Konum
Bursa
: Hesaplama Hatası

bu hikayeyi denediler arkadaşlar discovery channelde mythbusters/efsane avcıları diye bi programda denediler bunu harbidende oluyor.
 

nh

Katılım
06.07.2008
Mesajlar
8,939
Konum
Çanakkale

Ynt: Hesaplama Hatası

ipi bırakma zamanı ynlış olunca işler karışmış :D :D
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt