• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Hidrolik kolu

Arkadaşlar bayramınız mübarek olsun! kurban keserken hidrolik kolları yukarıda kaldı aşağı inmiyor sorunnedir acaba, birde hidrolik deposunun arkasında ayar gıdası gibi bişey var o ne işe yarar traktör a654*4 cevap yazan olursa sevinirim.

Valtra ile aynıdır hidrolik sistemi büyük ihtimalle kol inip kalkıyor ama boş ta gibiyse ve etki etmiyor sa hidrolik havuzunun içinde beyni tetikleyen kol ile beyin arasında bir pim var o kırılmıştır bizim de başımıza gelmiş ti anlar iseniz açıp yapa bilirsiniz

Valtra ile aynıdır hidrolik sistemi büyük ihtimalle kol inip kalkıyor ama boş ta gibiyse ve etki etmiyor sa hidrolik havuzunun içinde beyni tetikleyen kol ile beyin arasında bir pim var o kırılmıştır bizim de başımıza gelmiş ti anlar iseniz açıp yapa bilirsiniz
Boşta değil yukarıda kaldı aşağı inmiyor

Boşta değil yukarıda kaldı aşağı inmiyor
Net birşey demek zor ama basit bir şeydir ben genelde hidrolik arızasını kendim yaparım hemen söker yağı boşaltır içinde bir mıknatıs gezdirir kırılan parça varsa onu bulur yaparım veya kırılıp koluda sıkıştırmış olabilir hiç acımadan hemen sokerim IMG_20180314_123310.jpgIMG_20180314_123324.jpg

Bizim Ford 5000 süperde de aynısı var hidrolik yukarıda kaldı inmiyor, stop edip bırakınca yavaş yavaş kendini salıyor belli bir zaman sonra

Bugün baktım hidrolik yağ eksilmis, 3. Danayi kaldırdım bir daha aşağı inmedi yağı tamamlasam inermi yoksa pompami arıza yapmıştır. romorku kaldırp indiriyor

Bugün baktım hidrolik yağ eksilmis, 3. Danayi kaldırdım bir daha aşağı inmedi yağı tamamlasam inermi yoksa pompami arıza yapmıştır. romorku kaldırp indiriyor
Sen birde römork damper hortumunu sök traktörün jakına bağla sonra damper kaldırır gibi bas yağı bosaltsin iyice tenekeye öyle belki iner senin arızan pompa değildir abi romorkuda kaldırıp indirdigine göre pompan sağlamdır demek
Eğer gene inmez ise yağı boş şekilde tamire git hidrolik sürekli pompalaya bilir eğer yağ dolu olursa aşırı basınçtan hidrolik kovanını patlada bilirsin sonra masraf büyük olur

Sen birde römork damper hortumunu sök traktörün jakına bağla sonra damper kaldırır gibi bas yağı bosaltsin iyice tenekeye öyle belki iner senin arızan pompa değildir abi romorkuda kaldırıp indirdigine göre pompan sağlamdır demek
Eğer gene inmez ise yağı boş şekilde tamire git hidrolik sürekli pompalaya bilir eğer yağ dolu olursa aşırı basınçtan hidrolik kovanını patlada bilirsin sonra masraf büyük olur
Kaç numara yağ koyacak buna biliyormusun

Üst Alt