Hintkeneviri Artık Kafa Yapmayacak

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,262
Konum
Bilecik


İsrail bilimadamları, sarhoşluk yaratmayan hintkeneviri geliştirdi.

KUDÜS - İsrail bilimadamları, sarhoşluk yaratmayan tıbbi amaçlar için kullanılabilecek bir hintkeneviri kültürü geliştirdiler. Maariv gazetesinin haberine göre, görünüşü, kokusu ve tadı farklı olmayan bu hintkeneviri, marihuananın aktif maddesi olan 'tetrahidrokanabinol'un (THC) etkilerini içermiyor. Hintkenevirini geliştiren Tikkun Olam şirketinin sorumlusu Tzahi Klein, bu bitkinin görünüşü, kokusu ve tadının orijinal bitkiyle aynı olduğunu belirterek, 'Herşeyi aynı, ama tüketildiğinde yarattığı his yok' dedi.

Gazetedeki makalede, THC ' nin etkilerini nötralize eden bilimadamlarının 'kannabidiol' (CBD) denilen bir başka ana maddenin oranını artırarak, diyabet hastalarının ve diğer psikiyatrik hastalıkların tedavisinde etkin bir tıbbi materyal elde ettikleri belirtildi. Alışkanlık yapmayan yeni marihuana kültürü, uyuşturucu bağımlılarının maruz kaldığı açlık hissine de neden olmuyor.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt