İRİDİUM BUĞDAY ÇEŞİDİ GÜNCEL

S.a Arkadaşlar bugün buğdaya bakma şansım oldu daha öncede paylaşmıştım
http://www.trakkulup.net/hububat-bitkileri/ata-tohumculuk- ' ' iridium ' ' -bugday-cesidi/

Ekimde dekara 25 kg tohum 25 kg gübretaş süper ekin gübresi uygulandı 11 ekim de ekildi..
üzerine 21 şubatta dekara 25 kg üre uygulandı...
Nisan Başı gibi dekara 15-20 kg amonyum sülfat...
Mayıs ayı içinde dekara 10 kg 33 nitrat uygulanacak
Ot ilacı ile birlikte hastalıklar için Basf Tocata uygulanacak...
Ekin çok sık oldugu için Basf ın operamax ılacı ile birlikte dekara 500 ml çinkolu fosfor,500 ml Lombrico 24 humik-fulvik asit ve demir bakır mangan gibi elementler içeren bir combi uygulanacak...
Yagmur durumuna göre kaç su isterse o kadarda su verilecek :)
Allah hepimizin emeğini yağlı etsin hayırlı işler bol kazançlar...

Ynt: İRİDİUM BUĞDAY ÇEŞİDİ GÜNCEL

ibrahim_11 link=topic=82203.msg977253#msg977253 date=1425245251' Alıntı:
bereketli olsun abi çok güzel görünüyor

tahmin nekadar bi verm bekliyorsunuz
don,sam yeli,şiddetli rüzgar, kuraklık vb olumsuz doğa Olayları ve bakımda aksilikler olmazsa simdiye kadar Hiç almadim ama dekar 800 ve üzeri inşallah

Erman hocam bereketli olsun.buğday haddinden fazla sık duruyor buraya gerçekten iyi bir bkım uygulamak lazım çeşit özelliğini bilmiyorum ama 80 cm üzeri boy yaparsa senin o dediğin verimede yaklaşırsa burda ayakta buğday kalmaz gibi geliyor sık ekinin huyudur burda kesin yatar hele bide dane varsa üzerinde . Bence yapraktan kalsiyumda uygula..bol bereketli mahsuller

inşallah gönlünüzdeki gbi olur ama o sıklıkta ekin pek tatlı olmaz diye düşünüyorum =( bizim yastıkbaslarında iki kez ekilen yerler gbi olmuş =( gübreyi bol atmıssınız allahtan hayırlısı bakalım mevlam utandırmasın =)

Ali SARAÇ link=topic=82203.msg977269#msg977269 date=1425247100' Alıntı:
Erman hocam bereketli olsun.buğday haddinden fazla sık duruyor buraya gerçekten iyi bir bkım uygulamak lazım çeşit özelliğini bilmiyorum ama 80 cm üzeri boy yaparsa senin o dediğin verimede yaklaşırsa burda ayakta buğday kalmaz gibi geliyor sık ekinin huyudur burda kesin yatar hele bide dane varsa üzerinde . Bence yapraktan kalsiyumda uygula..bol bereketli mahsuller
fyaglikara link=topic=82203.msg977271#msg977271 date=1425247219' Alıntı:
inşallah gönlünüzdeki gbi olur ama o sıklıkta ekin pek tatlı olmaz diye düşünüyorum =( bizim yastıkbaslarında iki kez ekilen yerler gbi olmuş =( gübreyi bol atmıssınız allahtan hayırlısı bakalım mevlam utandırmasın =)
azoxystrobin link=topic=82203.msg977278#msg977278 date=1425247866' Alıntı:
Superlig takımlarında boyle saha yok.
Yorumlar için tşk ler arkadaşlar...Ali kardeşim calsiyum sapı güçlü olsun diye mi öneriyorsun ? O zaman yukarıda belirrtiğim miktarda amonyum sülfat yerine 26 CAN atsam olmaz mı ?

Allah razı olsun hepimize inşallah...Tohum aşırı atmadık dekar 25 kg ama çok kardeş yapmış inşallah olumsuz sonuç doğurmaz...Salih Abi senin rakamlara ulaşamayız :)

ErmanHoca link=topic=82203.msg977408#msg977408 date=1425300922' Alıntı:
Amonyum sülfat yerine 26 CAN uygulsam nasıl olur ?
onu sormak lazım candaki kalsiyum ne kadar alınabilir yapraktan uygulanan ne kadar alınabilir daha teknik bilgili biri yardımcı olucaktır . beni fikrim yapraktan uygulamak daha kısa sürede etkili olur ama yanılıyoda olabilirim

ErmanHoca link=topic=82203.msg977408#msg977408 date=1425300922' Alıntı:
Amonyum sülfat yerine 26 CAN uygulsam nasıl olur ?
can nıtrat bızım bolgede olmaz hele hele sızın topraklara hıc olmaz hocam bunun yerıne potasyum nıtrat takvıyesı yapsan
ama gercekten sık olmus daha benm ekınler yarısı kadar amma once ALLAH a sonra kendıme guvenıyorum dekara ton