İşte PKK'nın Gümrük Kapısı!

Katılım
18.02.2011
Mesajlar
5,878
Konum
sivas


İşte PKK ' nın Gümrük Kapısı!

Terör Örgütü PKK ' nın Yürüttüğü Haraç Faaliyetleri İlk Kez Kamuoyuna Sunuldu
Görüntü Yerine Yazıyla Tasvir Eden Fotoğraf Makinesi


İstihbarat birimlerinin kaydettiği görüntülerde PKK’lıların gümrüklü sahası da belgelenmiş oldu. İşte terörle mücadele etmesi gereken korucularla PKK ' lıların haraç pazarlığı.

Görüntülerde bir yanda Güneydoğu ' da teröre karşı mücadele etmesi gereken korucular, diğer yanda onlardan 'gümrük vergisi' adı altında haraç alan PKK ' lılar görülüyor.

Katırlar arka arkaya sıralanmış yolu tutmuş gidiyorlar. Hepsinin heybeleri dolu. Kiminde mutfak tüpü, kiminde giyim eşyası kiminde ise gıda maddesi var.
Bunlar korucuların kaçakçılıkta kullandıkları katırlar. İstikametleri Türkiye-Irak sınırı.
Tam olarak Şırnak ' ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı civarı. Katırlar yüklerini Kuzey Irak tarafına taşıyorlar. Başlarında da sahipleri, yani korucular var.
Türkiye ' den yüklenen mallar kamyonlarla sınıra kadar getiriliyor. Yolun bittiği yerde de kamyondan katırlara yükleniyor. Görüntüdeki kamyonet, yükünü boşaltmış tozu dumana katarak gidiyor. Çünkü yeni yük alması, geri dönmesi gerekiyor.
Katır kervanı tozlu topraklı patikaları aşıyor. Irak tarafındaki toplanma merkezine ulaşıyor. Burada yükler boşaltılıyor. Ortalık sanki pazar yeri gibi.
Kalabalığın arasındaki silahlı kişiler dikkat çekiyor. Aralarda dolaşıp kontroller yapıyorlar. Onlar PKK ' lı teröristler. Katırların mallarını boşalttığı bu nokta da, PKK ' nın sözde gümrük bölgesi.
Katırlardan indirilen mallar, bir kez daha kamyonlara, kamyonetlere yükleniyor.
Araçlar ırak plakalı. Eli silahlı PKK ' lılar yükleme ve boşaltmanın her anını takip ediyor.
 
Katılım
06.12.2007
Mesajlar
13,525
Konum
Ankara
Ynt: İşte PKK'nın Gümrük Kapısı!

Konudaki kurallara aykırı olan ve tartışma yaratabilecek mesajlar silindi,lütfen daha dikkatli olalım
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt