• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

k humat gübretaş

arkadaşlar gübretaş k humat ürününü kullanan var mı ? ürünün kullanım miktarları çok düşük yapraktan 25gram toprak altı 250gram bu miktarlar düşük değilmi

arkadaşlar gübretaş k humat ürününü kullanan var mı ? ürünün kullanım miktarları çok düşük yapraktan 25gram toprak altı 250gram bu miktarlar düşük değilmi
Bende var yapraktan 250ml topraktan 2 litre donume litresi 10 lira olduguny varsayarsak donume maliyeti 20 lira.

Birincisi potasyum humat üretilirken yanlış bir metod ile üretiliyor. Bu metod ile üretildiği zaman maddenin yapısında bozulmalar oluyor.
Herşeyi geçtik dekara 250 gr kullanımda çok bi etki görmezsiniz.

Dekara 0,500 kg uygulayacaksiniz,eritilip toprağa pülverizatör ile,sonra toprağı kazayagi ile karıştırmanız gerekiyor.Ardindan sıra ekime geliyor.Kolay gelsin.

Organiksanin potasyum humatini dekara 150 gr yaprakran kullandim. Hic sıkıntı olmadi. Hububat saglikli kok gelisimi,sap kalınlığı ve potsyum ozelligi ile yatmaya karsi dayanikli hale geliyor. Aynı firmanın leonarditini de 50 kg topraktan uyguluyorum, ayrıca topraga 3 kg cinko sulfat atıp karıştırıp öyle ekim yapıyorum.

doğan bey siz üretiçi olarak böyle bir üründe yapraktan uygulamalarda önerilen doz aşimi sikinti yaratır mı ?
Ben kendi ürettiğim üründen mesulum. Başka ürünlere bir şey diyemem. Yanlış uygulama sonucu buğdayda yapraktan dekara 1 litre humikcan kullanımı oldu. 2 hafta bir zaman geçti bir olumsuzluk olmadı.

Ayni üründen kullandim hatta satiyorum. Kullanim dozaji normal çok etkili bir ürün çünkü. Ama erime noktasında biraz zor eriyor gübretaş marka yerine organiksanin ormin k plus i tavsiye ediyorum daha kolay eriyor ve fiyat olarakta çok uygun.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt