Kaçak kuruyemişler bayat ve çürük çıktı

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,289
Konum
Bilecik

Gaziantep’te gümrük ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonla, yasa dışı yollardan Türkiye’ye sokulan toplam 9 bin 690 kilogram kuruyemiş ele geçirildi.

Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince doğu ve güneydoğu illerinden yasa dışı yollardan yurda girişi yapılan kuruyemişlerin Gaziantep iline gönderileceği bilgisini aldı. Bunun üzerine takibe başlayan ekipler, Gazikent ve Belkız mahallelerinde TIR’dan, bir evin altındaki depoya ceviz içi ve Antep fıstığı içi cinsi kuruyemiş boşaltıldığını tespit etti. Gerçekleştirilen operasyonda, 7 bin 690 kilogram ceviz içi, 2 bin kilogram fıstık içi olmak üzere toplam 9 bin 690 kilogram kuruyemiş ele geçirdi. Ekipler, kaçak ürünlerin taşınmasında kullanılan TIR’a da el koydu. El konulan malzemelerin toplam piyasa değerinin 400 bin TL olduğu belirlendi.

Öte yandan, konu ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda ele geçirilen ürünlerin Gaziantep’e Van’dan getirildiği, yurda girişine dair ibraz edilen bilgi ve belgelerin de gerçeği yansıtmadığı belirlendi. Ayrıca, kuruyemişlerin bayat olduğu tespit edildi. Olayla ilgili yapılan soruşturma kapsamında, G.T., K.N., C.Y., H.Y. ve H.Y. isimli şahıslar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

GAZİANTEP (CİHAN)

Ekleme Tarihi
11.06.2012
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt