Kaldiramazsak Çekeriz-Hidromek 102b

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

bazıları on çatalca kaldırınca arkayi yerden kesecek kadardı.. çektik oldu bitti..

20160906_174316.jpg

20160906_174308.jpg

bu şekilde koca zincir eridi koptu..:)

öyle böyle hallettik.. ön lastiklerin hiç bu kadar ezildiğini görmemiştim.. bazıları 3 tondan ağır parçalar vardı..

yıkması 1 saat taşıması 2 saat sürdü..

Hidromek için son nokta bu artık..

Ufuk konu dışında bir sorum olacak. Sizin orada " Dünyanın en tehlikeli yolu BOYBURT YOLU" konusunda bir kaç video izledim. Aklıma sen geldin..:)
Sen hiç bu yolu geçtin mi? Arabayı bilmem ama senin Zetor o yolu hiç tınlamaz sanırım. Bu yol gerçekten tehlikeli mi? Garip bir şekilde beni kendine çekiyor bir gün mutlaka o yolu geçeceğim İnşallah..:)

Resimler ve ekler

• ,3tqx4V9hIESd9VEEnDcU0g.jpg
    ,3tqx4V9hIESd9VEEnDcU0g.jpg
    94.5 KB · Görüntüleme: 109
abi o yolun bi benzerine zetorla arkasında romorkla ise gittim geçen sene..

temmuz yada ağustostu ama ramazan oruç.. çoğu inanmayacak ama 3 bin kusur rakimlarda zirvelerde bildigin kar vardı..

virajları-donusleri sıfıra yakın dondugun halde romorkun teker yoldan dönmüyor..

bazı yerlerde karşılıklı yol veriliyor..

iş için değil gezmeye gitmek lazım oralara yani:)

son bi not yola kuşbakışı uzaktan baktimi çok ürkütücü ama yoldan geçerken normal geliyor insana:)

beklerim abi..

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
birkaç kere niva ve sonrasında tata pikapla gezdik o yollarda..

yazın binek araç dahil her araba geçiyor..

kışın HIC bişey gecemiyor:)

senede sadece birkaç ay açık o yollar..

3 bin kusur metrede krater golleri ve balık var.. çok değişik bi coğrafya..

uzungöl e ve onlarca yaylaya bağlanan yollar..

• Beğen
Tepkiler: ENES4422
abi o yolun bi benzerine zetorla arkasında romorkla ise gittim geçen sene..

temmuz yada ağustostu ama ramazan oruç.. çoğu inanmayacak ama 3 bin kusur rakimlarda zirvelerde bildigin kar vardı..

virajları-donusleri sıfıra yakın dondugun halde romorkun teker yoldan dönmüyor..

bazı yerlerde karşılıklı yol veriliyor..

iş için değil gezmeye gitmek lazım oralara yani:)

son bi not yola kuşbakışı uzaktan baktimi çok ürkütücü ama yoldan geçerken normal geliyor insana:)

beklerim abi..

Demek ki arkada römork olmadan traktörle rahat rahat geçilir o geçit. Depoyu doldurduk mu tamam. Bakalım Ya nasip, gelmeyi çok istiyorum Allah izin verirse.:)

kuş uçuşu Uzungol trabzona değil bize daha yakın.. 70 km ama nivayla geze geze 2 saat sürmüştü..

motorla da 3-4 saat surer:)

istemediğin kadar yayla cayır manzaralı.. yer yer bulutların içinden geçiyor yol.. sis değil bulut:)

kuş uçuşu Uzungol trabzona değil bize daha yakın.. 70 km ama nivayla geze geze 2 saat sürmüştü..

motorla da 3-4 saat surer:)

istemediğin kadar yayla cayır manzaralı.. yer yer bulutların içinden geçiyor yol.. sis değil bulut:)

Uzungöl size daha mı yakın? Bak şimdi daha heyecanlandım. Bizim buralarda bir söz vardır;

"Dur şimdi eşşeen ahlına garpız gabını düşürme gari"
..;)