• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

karacabey merinosu foto

hocam memnunlar mı k. merunasundan ikizlik oranı nasıl melez olarak ile de frans ile koç katımı nasıl olur iyi mu .

hocam memnunlar mı k. merunasundan ikizlik oranı nasıl melez olarak ile de frans ile koç katımı nasıl olur iyi mu .
o fransız merinoslardan ayrı sürüsü vardı hala duruyorlarmı bilmiyorum.
genelde sürünün yarısı ikiz yapar.
bizim meralarımız biraz ufak olmasına rağmen çoğu bölgeden iyidir ikizliği oda çok etkiliyor.
evde yem desteğide iyi olunca ikizlik artıyor.

Cok guzeller masallah Allah bereket verasin... bazilarinda babaya cekim biraz fazla gozelerinin onu kapanmis ta alman etci merinoslari gibi :)

BU MERİNOSLAR BİZİM İÇ ANADOLUYA UYUM SAĞLARLAR MI ACABA
bunlar biraz daha batı bölgesine uygun hayvanlar.
anadoluya uyguları Anadolu mrrinosu Polatlı merinosu gibi isimlerle satılıyor.
buraya adapte edilirken bölgesel ırklarla melezlenmiş sizin bölgelere uygun olanları var.

Cok guzeller masallah Allah bereket verasin... bazilarinda babaya cekim biraz fazla gozelerinin onu kapanmis ta alman etci merinoslari gibi :)
onlar sanırım illede france diye satılan merinoslardan çok soran oluyor diye ayrı küçük bir sürü daha yapmıştı onlar için.

Maşallah İlhan usta koyunlar süper.babamda var 10 tane kıvırcık, merinos karışık.mera olursa zevkli iş. İşleri ayarlayabilirsiniz sizin oralara gezmeye gelicez

Maşallah İlhan usta koyunlar süper.babamda var 10 tane kıvırcık, merinos karışık.mera olursa zevkli iş. İşleri ayarlayabilirsiniz sizin oralara gezmeye gelicez
buyurun gelin geleceğiniz zaman haber verirseniz çok acil bir işim olmazsa çay söylerim.
siteden arkadaşlar geleceği zaman haber verirse mutlaka görüşmek tanışmak isterim.

Çok sağolun,ben fabrikada çalışıyorum.hafta sonu çiftçilik.bahara doğru inşallah,sizinde yolumuz düşerse gebzedeyim

Çok sağolun,ben fabrikada çalışıyorum.hafta sonu çiftçilik.bahara doğru inşallah,sizinde yolumuz düşerse gebzedeyim
ustam ben geçen perşembe işten ayrıldım.
son 7 senedir en kötü olasılık 15 günde bir Gebze ayda en az bir defa Sakarya servisi oluyordu.
kendim oralardan iş çıkarabilirmiyim bilmiyorum.

Ben de Sönmezle Karacabey Merinos u arasındayım. Maşallah hayvanlar çok güzel bereketli olsun
Karacabey merinosları hiç küçümsenecek bir ırk değil.
şöyle söyleyebilirim şuan yeni ırk sevdasına getirilen dorper ırkından daha iyi kuzu ortalaması ve kilo artışı sağlarmı bakım şartlarına göre eşit şartlarda geri kalmaz.
boğazlı hayvandır yediğini inkar etmez yem desteğinizi size verim olarak geri döndürür.
özelliklede Karacabey tarım işletmelerinde seceresi belli damızlık koçlardan alırsanız sürünüz hep güzel devam eder.

Karacabey merinosları hiç küçümsenecek bir ırk değil.
şöyle söyleyebilirim şuan yeni ırk sevdasına getirilen dorper ırkından daha iyi kuzu ortalaması ve kilo artışı sağlarmı bakım şartlarına göre eşit şartlarda geri kalmaz.
boğazlı hayvandır yediğini inkar etmez yem desteğinizi size verim olarak geri döndürür.
özelliklede Karacabey tarım işletmelerinde seceresi belli damızlık koçlardan alırsanız sürünüz hep güzel devam eder.
Ben, devletin verdiği hayvanlardan ziyade bu şekilde az ama öz hayvanlar alıp sürüyü böyle çoğaltma yolundayım. Zamanında devletin verdiği hayvanları biliyoruz malum(!)

Ben, devletin verdiği hayvanlardan ziyade bu şekilde az ama öz hayvanlar alıp sürüyü böyle çoğaltma yolundayım. Zamanında devletin verdiği hayvanları biliyoruz malum(!)
ustam bahsettiğim koçları devlet vermiyor.
mezatla satıyor.
ırkı iyileştirmek için koç çok önemli satılan koçları görsen fikrin değişir.
yurt dışından gelen damızlıkları aratmaz.

senin keçi yaşıyormu serdar ne yaptın
Tabiri caizse dipçik gibi oldu abi. Koşup duruyo bahçede. Ben ona geçici bi yer yaptım kömürlükte orda şimdi. Bi kaç gündür yağmur var burda, bugün güneş çıkınca güneş ışığı alsın gelişimine iyi gelir diye dolaştırdım falan. Keyfi yerinde çok 😊

Üst Alt