Kartı olan bankadan 500 lirasını istesin!

Yargıtay, vatandaşın 10 yıl geriye dönük olarak kredi kartı aidatını almasının yolunu açtı. Buna göre, tek kartı olan bir kişinin bankadan alacağı tutar 500 lirayı bulacakYargıtay ' ın son kararı ile artık tüketiciler kart aidatlarını 10 yıl geriye dönük olarak geri alabilecek. Üstelik burada faiz işletilmesi de söz konusu olabilecek. Kabaca bir hesaplama ile tek kredi kartı olan bir kişinin ortalama 50 lira yıllık kart aidatı ödediği düşünülürse, bankadan alacağı tutar 500 lirayı bulabilecek.

Vatandaşların birden çok kredi kartı olabileceği ve bir hanedeki kart sayısının 3-4 adedi bulabileceği dikkate alınırsa da, bir ailenin bankada biriken aidat parasının ortalama 2 bin TL ' yi bulabilmesi söz konusu oluyor.

FAİZİYLE GERİ ALIN

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, yaptığı açıklamada, Yargıtay ' ın kararının emsal niteliğinde olduğunu belirterek, haklarını aramak isteyen tüm vatandaşlara yardım edileceğini ifade etti. Bankalardan kart aidatlarını geri alabilmek için öncelikle bankaya yazılı olarak müracaat etmek gerekiyor. Bankanın ödemeye yanaşmadığı durumlarda ise Yargıtay ' ın kararı emsal gösterilerek il ve ilçelerdeki hakem heyetlerine dava açmak mümkün oluyor.

Bankaların istediği kart aidatları da farklılık gösteriyor. Kimi bankalar düşük ücret isterken, bazılarında rakam 150 lirayı buluyor. Bankalar kartın niteliğine göre ücretini de yükseltiyor.

DOSYA MASRAFINA İADE KARARI

Konut kredisi kullananlara da yargıdan müjdeli haber geldi. Kayseri ' de Tüketici Mahkemesi, bir bankanın konut kredisi kullanan tüketiciden aldığı dosya masrafının tamamı ile ekspertiz ücretinin tüketiciye geri ödenmesine hükmetti. Mahkeme, müşteriye verilen sözleşmede yer almayan bin liralık dosya masrafı ile 330 liralık ekspertiz ücretinin tüketiciye iade edilmesi gerektiğini bildirdi.

Sayfa : 1

Ynt: Kartı olan bankadan 500 lirasını istesin!

bankaya dilekce ile başvuracağız sanırım .

Karti olan bankadan 500 lirasini istesin

Hic ne kart nede kiredi kulanmadim kulanmayada niyetim yok kafam boyle daha rahat .

Ynt: Karti olan bankadan 500 lirasini istesin

Hebun021 link=topic=53017.msg549809#msg549809 date=1330432133' Alıntı:
Hic ne kart nede kiredi kulanmadim kulanmayada niyetim yok kafam boyle daha rahat .
bu bir çözüm değilki bu aman kaza yaparım diye hiç araba sürmemeye falan benziyor..

kartlardaki faizler galiba yakında artacakmış kız-*sw sop-*-sa

daha bugun gittim hsbc ye şu hesap işletim ücretini kaldırın dedim yapamayız edemeyiz dediler bende o zaman hesabı kapatırım dedim, genede olmaz dediler.

Karti olan bankadan 500 lira parasini istesin

Yok umut kardesim ben sevmem kiredi kartiymis kiredi cekmekmis bana baskalarinin parasiyla hava atmak gibi geliyor ondan yoksa baska bi sebebi yok .

yazın dilekçeyi verin sonuç çıkmazsa hakem heyetine başvur.ben yapacagım

Daha önceden kulandığımız, ve daha sonra kapattığımız kartlar için alınmış olan kart ücretleride geriye alınabilirmiki.

Benim de kredi kartlarım var 9 seneye yakın kulaniyorum

herkes sorunlu işte verin arayın hakkınızı.ağlayın alın.

bu sadece kredi kartı için mi geçerli ? bankamatik kartlarda hesap işletim ücreti alıyorlar bunun için de geçerli mi acaba?

eski iptal ettirdiğimiz kartlar geçerliyse 10 senelik alacağım var bankadan

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt