Kastamonu'da Zorunlu Arazi Toplulaştırması Yapılacak

...
Kastamonu ' nun Daday ilçesinde, özel arazi toplulaştırması kapsamında kamu yararı gözetilerek, isteğe bağlı olmaksızın zorunlu arazi toplulaştırma uygulaması yapılacak Kastamonu ' nun Daday ilçesinde, özel arazi toplulaştırması kapsamında kamu yararı gözetilerek, isteğe bağlı olmaksızın zorunlu arazi toplulaştırma uygulaması yapılacak.

Arazi toplulaştırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete ' de yayımlandı. Buna göre, Tarım Arazilerinin Korunması, Kullanılması ve Arazi Toplulaştırması ' na ilişkin Tüzüğün ilgili maddesine göre özel arazi toplulaştırması kapsamında kamu yararı gözetilerek isteğe bağlı olmaksızın DSİ 23. Bölge Müdürlüğü tarafından zorunlu arazi toplulaştırma uygulaması yapılacak.

Arazi toplulaştırması yapılacak alan Kastamonu ' nun Daday ilçesi sınırları içerisinde yer alan Bezirgan Hazım Kılıç Sulama Sahası ' nın doğusunda yer alan Çömlekçiler Köyü, Elitören Mahallesi sınırları; batısında yer alan Akçiçek Mahallesi ve Örencik Mahallesi sınırları; Kuzeyinde yer alan Dereözü Köyü, Basdak Köyü, Gümüşlü Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yakalı Mahallesi, Kozdere Mahallesi sınırları ve güneyinde yer alan Akılçalman Köyü, Sağırviran Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Davut Köyü, Sarıçam Köyü ile Meydanköyü Mahallesi sınırları arasını kapsıyor.

Teknik olarak arazi toplulaştırma sahasına dahil edilmesi uygun olmayan tepelik, taşlık, çukurluk alanlar ile yoğun sabit tesis bulunan alanlar toplulaştırma harici bırakılacak.
 

Ynt: Kastamonu'da Zorunlu Arazi Toplulaştırması Yapılacak

Birde bizim köyde yapsalar şu işi, isterse en kötü yerler bize düşsün yeterki toplu olsun.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt