Kepceli traktörun hafriyat kapasitesi nedir?

02.12.2012
13,461
3,245
Bayburt

150 m2 yeri 2 saat surmedi alcaltip duzledik..

Yalniz cizelin cok faydadi oldu.. isin sonunda cizel yirtildi kirildi.. U degildi sert zemine dayanamadi..

Cizel degilde tek dis dippatlatan bu tur islerde cok faydali derim..

Zetor-Bayburt: http://youtu.be/NQ3qhnEyC24

netice-Sadece on kepce ile JCB ayari yakalanmaz ama arkada dippatlatan olsa sure olarak uzun bile olda traktor kepcede ayni isi yapabilir.. arka bom yani kazici da olsa zaten daha da hizlanir is..

Ynt: Kepceli traktörun hafriyat kapasitesi nedir?

Kolay gelsin. Tabi yeri doğrudan almak zor iş. Sizin yaptığınız gibi önce çizel çekmek veya pulluk ile önceden sürmek işi kat kat hızlandırır.

150 m2 yer demişsin, sanırım hayvan ağılı gibi bir yer yapılacak herhalde.

Kolay gelsin abi ön kepçeli traktör ile hafriyat isi normal kepçeye yakın oluyor demissin ama bir traktör beko loderin iş kapasitesini, seriligini ,gücünü tam olarak yakalayamaz bizde ön kepçeli traktör kullanıyoruz aynı zamanda az çok beko loderde kullandık hafriyat işinde beko loderler her zaman daha üstün ön kepçeli traktörde beko gibi iş yapabilir ama onun kapasitesine ulasamaz.

Hep aklimdaydi denenek istiyodum iyi oldu.. yer sahibi cizeliyle isi hizlandirdi.. yer zaten tarla.. cizel bile is gorduyse dippatlatan deneyemedim ama harika olur..

Abi kabaca 11x13 metre aga emekli biri kendine yazlik yapiyo..

Cizel alacaklarda U SAŞEDEN sasmasin derim..

Traktor kepceyi ugrasa ugrasa tam hafriyata uygun hale getirsen adi Jcb olurdu zaten.. yani haklisin tam anlamiyla tam olmaz..

Lakin burayi bizim hidromekle yapsak daha kisa surer.. cizel aramaz ama sonuc ayni olurdu.. kotu bi operator jcb ile yine 2 saate anca yapar..

Bi de olayin su boyutu var.. piyasaya calisiyoz.. bugun hidromegin isi vardi gelemezdi.. isi olmasa 50 km mesafedeki koye yine kurtarmaz gidip gelmeye.. bilirsin sanzimani da isindimi öter uzun yola gelmez kepceler..
.
Sonra vatandasi da kepceciyi de kurtarmiyo.. uymuyo bazi isler.. traktor kepce burda devreye giriyo..

Bi tane CAT 955 L olaydı :D izlemeye doyamazdın Umut Hocam, şaka bir tarafa bu Zetor hakikaten dayanıklı traktörmüş. Bu gün osman Göksu ile görüştüm, Zetor alıcam dedi, MF alıyım mı ? dedi :D MF al bile diyemedim. :)

Abi buna bi arka kazici alayim sen o zaman gor beni.. tozunu atcam piyasanin:)

Saka bi yana bi motor yapsa yapsa bu kadar hafriyat isi yapar.. bilirsin gubre yuklemeden vs cok zor..