Kinoa Tarımı

İyi akşamlar ahali. Kinoayı bayadır araştırıyorum. Ancak hala tatmin edecek bi bilgiye sahip değilim. Tohumu nerden alırım? Hangi firmadan alırım. Hangi cinsini ekmek gerekir? Pazarlaması nasıldır alıcısı var mıdır? Yetiştirince elimizde kalmasın? 50 dönüm boşta kalan kıraç arazimiz var. Oraya ekmeyi düşünüyorum. Babamın çekirdeğe niyeti vardı, babamla konuştum aklına girdim kinoa ekecez büyük ihtimalle. Neyi nesidir öğren öyle konuşalım dedi. Evet abiler arkadaşlar. Bilgisi yada yorumu olan üyelerimizden yorum bekliyorum...

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
kinoa nın eski adı darı diye biliyorum babanın darı yetiştirmede bilgisi vardır.darının Avrupa görmüş haline kinoa diyorlar.pazarlama sorunu herzaman olacaktır..tanınan bi ürün değildir...sizin oralarda nasıldır bilemem..Migroslarda satılıyor.kilosu 7 tl gibi fiyata avrupadan getiriliyor sanırım..

Ulkemizde henuz yeterli pazari yok denemis birisi olarak biraz daha vakti var diyorum.kapodakia tohum dan temin edebilirsiniz ot ilaci yoktu benim yaptigimda 200 kg kuru sartlarda verim almistik ancak 2-3 tl gibi rakamlara ancak satiliyor markette 15 tl kilosu 7 tl yarim kilosu...225 subesi olan bi markette bile yilik satis rakamlari cok dusuk...

Ulkemizde henuz yeterli pazari yok denemis birisi olarak biraz daha vakti var diyorum.kapodakia tohum dan temin edebilirsiniz ot ilaci yoktu benim yaptigimda 200 kg kuru sartlarda verim almistik ancak 2-3 tl gibi rakamlara ancak satiliyor markette 15 tl kilosu 7 tl yarim kilosu...225 subesi olan bi markette bile yilik satis rakamlari cok dusuk...
200 kg dekardan mı aldınız?