KIRŞEHİR'DE HAZİRAN AYINDA DOLU YAĞDI, EKİNLER ZARAR GÖRDÜ

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,293
Konum
Bilecik

KIRŞEHİR (İHA) - Kırşehir’in Ulupınar kasabasında haziran ayının ilk günü etkili olan dolu yağışı, ekili tarlalarda büyük maddi hasara yol açtı.

Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde etkili olan yağış doluya çevirince Değirmenkaşı köyü, Aydoğmuş, Yamalı ve bölgesinde ekinler zarar gördü.

Ulupınar Belediye Başkanı Murat Yüksel, “Etkili olan dolu nedeniyle Ulupınar ve civar köylerde zarar meydana geldi. Yaklaşık olarak 3 bin dönüm ekili alanda bulunan arpa ve buğday ile birlikte bin dönüm arazide bulunan pancar zarar gördü. Belediye ekiplerimiz zarar tespit çalışmalarını başlattı” dedi.

Tarım İl Müdürlüğü ile de irtibata geçildiğini bildiren Yüksel, “Çiftçimize sürekli arazilerini sigortalatmaları noktasında bilgi veriyoruz. İnşallah zarar tahmin ettiğimizden çok olmaz” şeklinde konuştu.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt