Konya Şeker'den Çiftçiye Avans Desteği

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,904
Şehir
Isparta
Konya Şeker, 10 gün önce verilen mazot desteğinin ardından 21 milyon YTL ' lik avans dağıtımı yaptı.

Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk ' un direktifleriyle 10 gün önce üreticilere 18 milyon ytl ' lik mazot dağıtılmasının ardından 21 milyon YTL ' lik avans desteği verildi. Üreticilere 15 gün içerisinde toplam 39 milyon YTL ' lik katkı sağlanırken, avans dağıtımıyla ilgili görüşlerini aktaran Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, tüm dünyada ortaya çıkan gıda krizi ile birlikte üretimin ve üreticilerin daha çok desteklenmesi gerektiğini söyledi. Recep Konuk, 'Üretim ve üreticilerimiz desteklenmezse, yarın paramızla bile gıda ürünleri bulmakta zorlanacağız. Bu yüzden hükümetler dahil herkesin gıda güvenliğini garanti altına alması için üretime ve üreticilere daha çok destek vermesi zorunlu hale gelmiştir. Biz, Pankobirlik ve Konya Şeker olarak gereken desteği üreticilerimize veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz' dedi.

Geçen yıl yaşanan kuraklığa rağmen Konya Şeker ' in destekleriyle ayakta durmaya çalıştıklarını ve pancar üretiminin yapılmaması halinde kendilerini köylerinde tutacak hiçbir bağın kalmayacağını belirten üreticiler de, Başkan Recep Konuk ' a teşekkür ettiler.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst