Kütahya’daki erkek nüfusun 25 bin azaldı... :)

Katılım
01.10.2010
Mesajlar
5,607
Şehir
Manisa
TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK), Kütahya’daki erkek nüfusun 25 bin azaldığını açıklayınca kent karıştı.


TÜİK’in Kütahya’daki erkek nüfusun 25 bin azaldığını açıklaması kenti karıştırdı.“Savaşa mı girdik de bu kadar erkek nüfus gitti?” diyen Ak Parti Kütahya Milletvekili Kinay, durumun tuhaf olduğunu belirterek, TÜİK’ten açıklama istedi.

Valilik, belediye ve milletvekilleri, TÜİK’ten açıklama istedi. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine geçildiğinden bu yana Kütahya nüfusunda hep tartışma yaşandığını savunan Ak Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, şunları söyledi: “Merkez ilçedeki sayım sonuçlarına göre kadın nüfus 116 binden 119 bine yükselirken, erkek nüfus 143 binden 118 bine gerilemiş, yani erkek nüfus 25 bin azalırken kadın nüfus 3 bin artmış görünüyor.

TÜİK ile bu konuyla ilgili temas halindeyiz, kendilerinden izahat istedik. Valilik yazılı soru da yöneltti, belediye de bizler de soruyoruz, bunu açıklamaları gerekiyor. Sayım sonuçlarına göre sadece merkez ilçede bir azalma sözkonusu. Nüfus Müdürlüğü’yle de görüştük, onlar da bizim gibi düşünüyor, yani nüfusun artacağı yönünde bir beklenti varken, dramatik bir şekilde azaldığı görülüyor. Kadın nüfus artarken erkek nüfus azalıyor. Ne oldu, savaşa mı girdik de bu kadar erkek nüfus gitti?

Tuhaf durum

Bu, az bir kayıp da değil, yüzde 20’lik bir kayıp sözkonusu. Biliyorsunuz, nüfus artışı gibi azalması da kent gelirini etkileyen bir faktör. Bunun nereden kaynaklanmış olabileceğine ilişkin bazı tahminler var. Mesela, kentteki asker nüfus sayılmadı mı? Tabur taşınmıştı, ancak bunun sayısı 600 kişiydi. Orada çalışan diğer personeli de kat, en fazla bin kişi. Sonra tugay var, ama orada da 7-8 bin asker var. Onların sayısında bir azalma yok. Yani onlar hesaba katılmasa bile 25 bin kişilik nüfus kaybını açıklayamıyor. Yine üniversitedeki kontenjan da bu yıl 3 bin arttı. Yani tüm parametreler olumlu yöndeyken böyle tuhaf bir durumla karşılaştık. Onun için TÜİK’e tepkiliyiz.”
 
Katılım
08.05.2009
Mesajlar
3,314
Şehir
Kütahya
Ynt: Kütahya’daki erkek nüfusun 25 bin azaldı... :)

Tuhaf bi durum yok bence
bi çok kişi çalışmak şehir dışına çıktı.
 
Katılım
22.11.2008
Mesajlar
714
Şehir
Eskişehir-Bursa
Ynt: Kütahya’daki erkek nüfusun 25 bin azaldı... :)

Kütahya’da 25 bin erkeğin azalmasının sırrı çözüldü. MHP Kütahya milletvekili Alim Işık, 'Kütahya’da 549 okul kapatıldı. Öğrenci ve velileri başka yere gitti, erkekler bu nedenle kayboldu' dedi.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt