landini rex 60 ile LS r60 traktörler arasındaki ağırlıkları neden çok farklı

bahçe tipi 4x4 traktör almayı düşünüyorum. traktörlerden landini rex 60 ile LS r 60 incelerken; landinini rex 60 ın ağırlığının 2625 kg , LS r 60 ise
1650 kg olduğu yazıyor. aynı güçlere sahip bu traktörlerde neden bukadar ağırlık farkı var. ağır olan mı ,hafif olanmı daha kullanışlı; bilgisi olan arkadaşlar bilgiledirirse sevinirim. saygılarımla.

Ynt: landini rex 60 ile LS r60 traktörler arasındaki ağırlıkları neden çok farklı

landini varken bi kere ls düşünülmez 1650 kilo çok hafif bir keresinde ağır iş olmasada hafif landini bence alacaksan düşünme derim

Ynt: landini rex 60 ile LS r60 traktörler arasındaki ağırlıkları neden çok farklı

kg a takıntı yapmayın bence ben olsam kesinlikle ls alırım onların arasında cunku kuyruk mili avantajı var manevra avantajı var ve yedek parça servis var landinide ben kolay kolay yedek parça servis bulacagını sanmam yoksaki landinide çok güzel bi marka alman malı sonucta :)

İki makinanında ikinci el piyasası yok hocam, Landini Perkins motorlu yerli olarak Erkunt tercih edebilirsiniz onun yerine..

cazgin0020 link=topic=60931.msg670526#msg670526 date=1356247182' Alıntı:
kg a takıntı yapmayın bence ben olsam kesinlikle ls alırım onların arasında cunku kuyruk mili avantajı var manevra avantajı var ve yedek parça servis var landinide ben kolay kolay yedek parça servis bulacagını sanmam yoksaki landinide çok güzel bi marka alman malı sonucta :)

Alman mı? Safkan İtalyan...

cazgin0020 link=topic=60931.msg670526#msg670526 date=1356247182' Alıntı:

kardeş tavsiyen gayet açıklayıcı olmuş ellerine sağlık :D :D :D landini oldu alman ;D ;D ;D ;D

[size=12pt]sayın demir45 , cazgin0020 teşekür ederim.
benim 5 yaşında 80 dönümlük kiraz , ceviz , hünnap meyveliğim var. bazı yerlerde %10-15 eğimli arazi. kinli tınlı toprak. sadece sürme ve ilaçlamada kullanacağız.4x4 2. el traktör alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum. ben hiç traktör kullanmadım , elemanımla beraber öğrenip kullanmak istiyorum. yani tratörler hakkında hiç bilğim yok .bölgemizde kullanan herkez kendi traktörünü övüyor,genelde traktörler 2 çeker,tarımla yeni yeni ilgilenilmeye başlandı. Trakkulup.net ' teki tecrübesi olan arkadaşların yönlenderme ve bilgilerinden faydalanmak istiyorum. saygılarımla[/size]
.

ihsankaya45 link=topic=60931.msg670583#msg670583 date=1356257922' Alıntı:
[size=12pt]sayın demir45 , cazgin0020 teşekür ederim.
benim 5 yaşında 80 dönümlük kiraz , ceviz , hünnap meyveliğim var. bazı yerlerde %10-15 eğimli arazi. kinli tınlı toprak. sadece sürme ve ilaçlamada kullanacağız.4x4 2. el traktör alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum. ben hiç traktör kullanmadım , elemanımla beraber öğrenip kullanmak istiyorum. yani tratörler hakkında hiç bilğim yok .bölgemizde kullanan herkez kendi traktörünü övüyor,genelde traktörler 2 çeker,tarımla yeni yeni ilgilenilmeye başlandı. Trakkulup.net ' teki tecrübesi olan arkadaşların yönlenderme ve bilgilerinden faydalanmak istiyorum. saygılarımla[/size]
.

Demirci ' den siniz galiba bende Salihli ' denim..2.el almak istiyorsan Landini alma hocam LS nasıl olur bilmem ama 65 hp motor sizin için daha iyi olur..
New holland td65b yada tt65b olabilir Massey 3060 minimaxlarada bakabilirsiniz..

ihsankaya45 link=topic=60931.msg670592#msg670592 date=1356259045' Alıntı:
sayın mehmetknarca ,serdar437065 sağolun.
ağır olması çekimi veye sürmeyi kolaylaştırır mı?

kullanımı iyi olur misal rampa biryeri sürerken biri sürekli patinajla gidecek diğeri normal gidecek buda yakıt demek

bak arkadaş burada araştırısan millet kullandığı traktörü över durur en iyisi senin gerçek ortamda dneyip öğrenmen beğenmen kirazlık için çok özelliğe gerek yok yakıtı hangisini az ise git onu al derim çok ağır işin yoksa
newhollandların tb55b leri var çok seri çok da çekişli 70 56 lar önünde gidemiyor yakıtıda çok az seni üzmez bakımı az turbo olmadığı için yağını suyunu tamamla arızada vermez petrolcüylede akraba olmazsın o kadar diyorum sana ve parça ve bayi sorunu yaşamazsın köy bakallarında yedek parça temin edebilirsin :D

yinede karar senin
3 lü 14 lü yü çok rahat bir şekilde çekiyor e4n derim sürüm dahi seri bir şekilde yapıyor bizim köyde var bir abide yazın biraz saman işinde beraber çalıştık ben tratöre hayran kaldım 4x4 ünü al derim

demir45 link=topic=60931.msg670531#msg670531 date=1356250824' Alıntı:
İki makinanında ikinci el piyasası yok hocam, Landini Perkins motorlu yerli olarak Erkunt tercih edebilirsiniz onun yerine..

Alman mı? Safkan İtalyan...
şerefli1 link=topic=60931.msg670562#msg670562 date=1356256162' Alıntı:
kardeş tavsiyen gayet açıklayıcı olmuş ellerine sağlık :D :D :D landini oldu alman ;D ;D ;D ;D
ben alman oldugunu sanıyodum oyle soylemişlerdi cunku bi ara italyansa italyandır. fakat yine sozumun arkasındayım ls tavsiye ederim üzerinde ki motoru bellı ıveco kuyruk mili 3 devir 540 750 1000 ve kuyruk mili çalıştırması diger motorlardan farklı on aks kronik dişli sistemli + bu soyledigim motor bag bahçe için çok idaal

65 hp lik 4x4 traktor al 2500 kg ağırlık ideal bence