Leonardit Hakkında

Ynt: Leonardit Hakkında

ÇağRı link=topic=30406.msg256447#msg256447 date=1267095935' Alıntı:
Leonardit kullanan var mıdır?Kullandıysa hangi markayı kullandı,nasıl sonuç aldı?
cagrı leonarditli hümük asit kullandım ikisi farklımıkki de ayne şey sanırım markası muhtelif olarak degişiyor yani o anki cepteki paraya bakar

dolcevita link=topic=30406.msg256467#msg256467 date=1267101386' Alıntı:
cagrı leonarditli hümük asit kullandım ikisi farklımıkki de ayne şey sanırım markası muhtelif olarak degişiyor yani o anki cepteki paraya bakar
leonardit benim öğrendiğim kadarıyla linyit kömürünün olmamış kısmı hümik asitle beraber kullanılabiliyo ihtiyaca göre diye bişeyler okudum ama tam olarak ben de bilmiyorum araştırma aşamasındayım şu an markasına göre değişiyordur tabi bakalım bir kullanan bilen varsa aydınlatır bizi :)

dolcevita link=topic=30406.msg256467#msg256467 date=1267101386' Alıntı:

Aşağıdaki metin ALINTIDIR.

LEONARDİT NEDİR ?
Leonardit, yüksek oranda Humik Asitler ile karbon, makro ve mikro besin elementleri içeren,kömür düzeyine ulaşmamış tamamen doğal organik maddedir. Oluşumu milyonlarca yıl öncesi bitki ve hayvan kalıntılarının sıcaklık, nem, basınç, oksidasyon ve çok özel jeolojik şartlar gerektirdiğinden tabiatta nadir olarak bulunur ve kalitesi bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. İçerdiği yüksek oranda humik asitlerden dolayı önemli bir ekonomik değere sahiptir. İlk defa ABD-Kuzey Dakota Eyaletinde Dr. Leonard tarafından bulunmuş olmasından dolayı bu adı almıştır.