Tarla Sınırım İhlal Edilmiş

Herkese Selamün Aleyküm.
Bir çiftçi bizim tarlanın neredeyse 2 metre kadar yerini ekmis sınır ihlali yaparak.
Mesaj yazdım şahısa hemen barut gibi oldu kendini haklı çıkarmaya çalışıyor.
Bende ölçümcü getirip kazık çekmeye karar verdim.
Sizlerinde tavsiyelerinizi bekliyorum.
Telafisi olmayan sonuçlarda çıksın ortaya istemiyorum ama tarlamıda yedirmek istemiyorum.
Şimdiden cevap veren herkese çok teşekkür ederim...

Birde şöyle durum var aynı senin gibi bizim tarlamız tapuda hata oluyor bazen yeni ölçüm yapılırken tapuda kesilince .
Yılların sınırı bizim tarla komşuda biliyor bende ama biz eskisi gibi ekiyoruz
Sizinde böyle bir karışıklık olmuş olabilir

Onceki yıllarda gecen bircok kadastro uygulamasinda sıkıntılar var, sinirlar tapuya yanlis geçirilmiş, 100 senelik tarla sınırları yanlis işlenmiş, ölçümcuyu getiriyorsun , sınır bambaşka bir yerde çıkıyor, sakinliginizi kaybetmeden getirin olcumcuyu, karşı tarafı ve muhtarlarida dahil edin güzelce olcturup sınırı belirleyin ve sinir işaretlerini koyun .

Aynı olay benimde başıma geldi, aynı tarlayı 2 kez ölçtürdüm. 1. Ölçümü sıradan bir haritacıya yaptirmiştim, sınırı bozan komsum ben bu ölçümü kabul etmiyorum dedi, illa resmi ölçumcu ye inanırmış arkadaş. 2. Yede resmi ölçtürdüm. 2 ölçüm arasında hiç bir fark çıkmadı ikisindede kazıklar aynı yere çakıldı,
Bana sorarsan bu tip sorunlu durumlarda resmi ölçüm yaptır, ilerleyen günlerde sınır ı tekrar bozma durumu olursa komşunun ,olayı mahkemeye taşıyacak olursan resmi ölçümünün sana vereceği belge delil niteliğinde olacaktır.

Resmi ölçüm yaptırıp tel çit çekin sadece onun tarafına, bizim de öyle komşumuz vardı biz gönlü razı olsun diye sınırdan 2 metre içeriye duvar ördük ama hala inatlaştı biz de tekrar ölçümcü getirdik yapılı bitmiş duvarı bozduk 2 metre kaydırdık tarlasına yaptık sesi kesildi sonra

• Beğen
Tepkiler: keltaşlı
bu tip sorunları resmi kanallarla yapın diye öneririm. mahkeme kanalını kullanın. aksi takdirde kendi başınıza çözmeye kalkarsanız husumet büyür ve telafisi olmayan sorunlar çıkabilir. devlet ugraşsın çözmeye. adalet degirmeni agır işler ama sonunda dogruyu bulur.

Resmi ölçüm yaptırıp tel çit çekin sadece onun tarafına, bizim de öyle komşumuz vardı biz gönlü razı olsun diye sınırdan 2 metre içeriye duvar ördük ama hala inatlaştı biz de tekrar ölçümcü getirdik yapılı bitmiş duvarı bozduk 2 metre kaydırdık tarlasına yaptık sesi kesildi sonra
Sınıra duvar çekmek serbest mi? Bildiğim kadarıyla sınırlara 3m den yakın ağaç bile dikemezsin.

Bizimde başımıza geldi özel ölcumcu çağırıp olcturduk ve tabiki haklı çıktık.koyden muhtar aza veya köy kahyasini şahit çağırın.kendisinede haber verin aynı gün yanınızda traktörünüzü ve tekli büyük pulluk getirip sınırı cizin.