• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Massey 185 blok değişimi

Katılım
09.12.2018
Mesajlar
2
Konum
Malatya

Arkadaşlar traktör alacaz ve 185 in bloğu çatlak olduğunu öğrendik ve güzel motor olduğundan kaçırmak istemiyoruz 285 bloğu ile değişiriz diyorlar ama bizim için orjinal olsa daha iyi olur diye düşünüyoruz bulabilir miyiz ve ortalama masrafı ne olur
 
Katılım
22.06.2012
Mesajlar
3,485
Konum
Denizli/Çivril-burdu
Satarken 5 bin aşağı satmayı göze alın neden derseniz içimiz fesat blok farklı görünür adam derki niye değiştirdin ne oldu bu para etmez hadi boyarsın bu seferde niye boyadın patlak mı var derler
Yav arkadaş blokta bir parça ve değişmesi gerekiyordu değişti yani bunda ne var
Zamanında 185 vardı küflenmesin diye bloğu boyamıştık o devirde 480 parasına zor sattık 9 bin lira etti neymiş efendim blok boyalı olmasa 15 bin edecekmiş
Kayseride hurda masseylerin metalik boya atıp galeri 30-40 bin fiyat çekiyor
Siz bloğu değiştirken blok yeniden ruhsata işlenmeli uzun iş uğraşmayın
 
Katılım
22.06.2012
Mesajlar
3,485
Konum
Denizli/Çivril-burdu
1-İkinci el motor blogu ve sıfır motor blogu satın alınıyor. Eğer almış olduğunuz motor blogu ikinci el ise Pert olmuş aracın sadece motor bloğunu site satacak olan kişi noterden noter satışı yapıyor motor blogu ruhsatı size geçmiş oluyor bunun sonucunda eski motor numarası değişeceğinden almış olduğunuz bu motor blogu sizin aracınıza monte ediliyor ve bu motor numarası sizin ruhsata işlenmesi gerekiyor.

2-Montaj yapılıyor ve montajı yapan servis veya usta size işcilik faturası kesiyor.

3-Noterden almış olduğunuz Motor Blok satışı ve ruhsatlarıyla beraber Proje tadilatı yapan makine mühendisi firmaya gidip motor blogu tadilatı çizdiriyorsunuz. ( Takmış olduğunuz motor güçleri aynı olması lazım aracınızın 1.6 olan eski motor yerine 2.0 motor takamıyorsunuz) ve bu evrakları makine mühendisi motoru monte eden firmaya gidip kaşeletip gerçekten takılmışmı diye tespit ediyor.

4-Makine mühendisinden almış olduğunuz Proje tadilatı evraklarıyla beraber sigortacınıza gidip motor blogu değiştğini söylüyorsunuz ve zaten onlar işini bilense ruhsat değişeceğinde ek1 dolduruyor.

5-Aracımızın motor numarası değiştiğinden muayeneye girmesi gerekiyor. Tadilat projesi,ek 1, ruhsat fotokopileri, satın almış olduğunuz blok satış ve ruhsat evrakları ile muayeneye girip oradan onaylanan ek1 ile birlikte sigortacınızı tekrar gideceksiniz veya ruhsat sahibi direk emniyete gidip oradaki mevcut dilekceyi doldurup müracat edilecek.

6-Emniyette ki kişiler zaten işin ciddiyetinde aracın eski ruhsatları, makine mühendesinin proje faturası, işcilik faturası, eski sigorta, nüfus cüzdanınız, motor blogu satış evraklarıyla beraber ek1 ve dilekceye orada imza atıp işlemi başlatıyorlar. dosyanız bulunuyor 135 tl ruhsat harcını ödüyorsunuz. işlem sırasına göre yeni ruhsatınızı veriyorlar.

7-sON İŞLEM Yeni almış olduğunuz ruhsatınız ile birlikte sigortacınıza gidip eski sigortanıza zeyilname düzenlettiriyorsunuz. Bunu yapmamınızın sebebi ilerde kaza esnasında (Allah korusun) sıkıntı olmaması için motor numarasını düzeltiyorlar.
 


Üst Alt