• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

MERA SORUNU

Merhaba arkadaşlar bilen arkadaşlardan yardım istiyorum 2015 den önce tarla olan köyün kenarı yer şimdi mera olarak geçiyor ben burayı satın almak istiyorum bu mümkün mü? mümkün ise nasıl bi yol izlemem lazım ?:confused:

kamu ortak malı mera diye geçiyor 2015 de geçmiş öncesi tarla
mera olarak vasıf kazanması muhtar ve heyetinde zamanında imza veya rıza göstermiş olması gerekir.
mera olan yerler,satın alınamıyor.
dilekçeniz valilikte toplanan kurulda ele alınıyor ve kesin olarak reddediliyor.
oldukça zor bir durum.
benimde başımdaki bir olay.
ne yapılabilir anlamında kesin bir yol yok diye biliyorum.

biraz araştırdım ilçe tarım kiralama yapıyormuş satın alama olayı belediyenin imara açması gerek dedi kiralama da 25 dönüm altına komisyon dahi toplanmaz dedi

biraz araştırdım ilçe tarım kiralama yapıyormuş satın alama olayı belediyenin imara açması gerek dedi kiralama da 25 dönüm altına komisyon dahi toplanmaz dedi
İlçe tarıma mı sordunuz kiralama işini? Bende internetten biraz arştırmıştım mera yönetmeliği var orada valilikte toplanan mera komisyonu tek yetkili yazıyor. Bu yüzden çol çetrefilli iş diye ben vazgeçmiştim. Eğer ilçe tarım 20 dönüm altındaki yerlere yetkili ise hemen başvurayım bende... Ekli dosyayı görüntüle Mevzuat Bilgi Sistemi_mera yönetmeliği.pdf

İlçe tarıma mı sordunuz kiralama işini? Bende internetten biraz arştırmıştım mera yönetmeliği var orada valilikte toplanan mera komisyonu tek yetkili yazıyor. Bu yüzden çol çetrefilli iş diye ben vazgeçmiştim. Eğer ilçe tarım 20 dönüm altındaki yerlere yetkili ise hemen başvurayım bende... Ekli dosyayı görüntüle 37881
Satın alma yok kiralama da 25 dekar üstü dediler

Üst Alt